Praktické tipy

Vianoce sa blížia! Vybavte nákup darčekov online

Áno, na vianočné pečenie a zdobenie je ešte času dosť. No ak chcete nakúpiť darčeky online, je najvyšší čas začať sa tým zaoberať! Tesne pred sviatkami by ste to už stihnúť nemuseli. Najmä v prípade, ak by ste sa rozhodli nakupovať zo zahraničia.

Prečo nakupovať darčeky online?

Trendy na Slovensku hovoria jasne. Čoraz viac Slovákov miluje online nakupovanie. Má to totiž niekoľko výhod:

  • Žiadne tlačenice v obchodoch. Najmä v časoch koronakrízy je to obrovskou výhodou. Pri nákupoch sa nemusíte stretnúť s nikým. Nanajvýš tak s kuriérom, ktorý vám balík dovezie.
  • Bez časového obmedzenia. Vyberať môžete aj niekoľko hodín. Netlačia vás otváracie hodiny.
  • Jednoduché porovnanie cien. Stačí pár klikov a viete, kde danú vec kúpite najlacnejšie.
  • Obrovský výber. E-shopy sa na vianočné výpredaje vždy dobre pripravia a zásobia tovarom. Výber je často lepší ako v kamenných predajniach.

A čo sa nakupuje najčastejšie? Ani tu sa trendy už niekoľko rokov nemenia. Deti si pod stromčekom tradične nájdu hračky, ktorých predaj pred Vianocami niekoľkonásobne stúpa. Vo vekovej kategórii „násťročných“ sú to najmä elektronické darčeky v podobe smart mobilných telefónov, či herných konzol. Pokiaľ ide o darčeky pre dospelých, pred Vianocami vzrastajú predaje kníh, či príslušenstva k telefónom. Niektorí sa rozhodnú pre „rodinné“ darčeky a vybavia svoju domácnosť novými spotrebičmi. Samozrejme, všetky tieto nákupy môžete vybaviť pohodlne, cez internet.

Oplatia sa aj online nákupy v Anglicku

Ak začnete nakupovať vianočné darčeky s dostatočným predstihom, stíhate aj nákupy v Anglicku. Tomuto trendu už tiež podľahlo množstvo Slovákov. V zahraničných e-shopoch kupujú najmä kozmetiku, oblečenie, hračky a potreby pre deti, ale aj elektroniku. Ceny tovaru v anglických e-shopoch sú viac než priaznivé. Ani s doručením na Slovensko už nie je problém. Mnohé anglické e-shopy vám bez problémov objednávku doručia ako balík do zahraničia. Alebo si môžete objednať služby rôznych slovenských prepravných spoločností. Tie umožňujú nechať si zásielku z anglického e-shopu poslať na ich adresu priamo v Anglicku. Prepravná spoločnosť ju potom, doslova za bagateľ, doručí až pred vaše dvere na Slovensku. Pohodlné, však?

1 Comment

  • […] Z určitej časti sú dôvodom anglické zákony. Všetok tovar, ktorý je určený pre deti do 3 rokov, je tu totiž oslobodený od DPH. Navyše, zvýhodnené sadzby DPH majú aj ďalšie tovary pre staršie deti. Sú to napríklad rozličné hračky alebo pomôcky do školy. Tento zákon sa nevzťahuje výlučne na Angličanov. Detský tovar so zvýhodnenými sadzbami si pokojne môžete nakúpiť aj zo Slovenska. […]

Leave a Comment