Cestovanie

Spoznajte čaro Vysokých Tatier

Hovorí sa, že Vysoké Tatry navštevuje viac Čechov, Poliakov a Nemcov a Slovákov z roka na rok ubúda. Či to je ale pravda, nedozvieme sa. Mnohé mladé rodiny si ale napriek neodolateľnému prostrediu, za ktorým nemusia ďaleko cestovať, ubytovanie dovoliť nemôžu. V niektorých častiach mesta Vysoké Tatry síce nájdete laxnejšie ubytovanie, nachádza sa však vo vzdialenejších miestach a je nevyhnutné cestovať, ak chcete ísť na turistiku.

Pozor na uzávery

Ak ste tento rok nestihli dovolenku pri mori, do konca októbra máte ešte možnosť podniknúť dovolenku v Tatrách aj s tým, že podniknete nejakú turistiku. Do konca októbra je väčšina turistických chodníkov otvorená a po prvom novembri až do polovice júna nasledujúceho roka uzavretá kvôli ochrane prírody. Samozrejme, dovolenku si v Tatrách môžete dopriať aj v týchto termínoch, ale s tým, že nebudete môcť podniknúť žiadnu turistiku. Napríklad ale taká Téryho chata je otvorená celoročne. Populárne Chata pod Rysmi ale nie. Ak sa chcete dostať na najvyšší vrchol Poľska, čiže na Rysy, musíte to stihnúť ešte do konca októbra.

Štrbské pleso, Lomnický štít, Hrebienok

nohým z vás určite ako prvé napadnú tieto tri miesta. Okrem nich si ale môžete pozrieť aj iné súčasti Vysokých Tatier. Napríklad také Vyšné Hágy boli kedysi veľmi vychýrené kúpele. O kúpeľoch v Novom Smokovci nemusíme ani hovoriť. V Starom Smokovci, ale aj na Štrbskom plese si môžete vychutnať luxusné, ale aj cenovo prijateľné reštaurácie a kaviarne. Okolo Štrbského plesa si môžete spraviť peknú prechádzku. Zájsť môžete aj k Novému Štrbskému plesu, ktoré sa nachádza hneď za železničnou stanicou na Štrbskom plese.

Aj Hrebienok ponúka zaujímavosti – cez zimu tam nájdete Tatranský ľadový dóm a bobovú dráhu.

Spoznajte čaro Vysokých Tatier už tento rok. Majú vám čo ponúknuť.

Leave a Comment