Cestovanie

Sicília: Raj v Taliansku

Taliansko je bohaté na ostrovy. Síce sa nemôže rovnať s takými gigantami ako Fínsko, ktorému patrí približne 100-tisíc ostrovov či Grécko, ktoré má na svojom území približne 6000 ostrovov, stále sa má čím pochváliť. Krajine na Apeninskom polostrove patrí približne 400 ostrovov, ale keby ste mali vybrať jeden najkrajší, mali by ste čo robiť dokonca života. Ak by ste sa spýtali Talianov, ktorý je podľa nich najkrajší, je takmer isté, že často by sa v ich odpovediach objavovala Sicília.

sicilia

Ostrov mafie 

Hlavným mestom Sicílie je mesto Palermo, to je známe aj vďaka svojej mafii. Istotne si pamätáte na hru „mestečko Palermo“, ktorá sa hrávala na letných táboroch či v družinách. A je to oprávnené, pretože práve na tomto ostrove vznikla najznámejšia talianska mafia – Cosa Nostra. Dnes sa však podľa miestnych mafia presunula do politiky, a tak sa turisti môžu na Sícilii cítiť bezpečne.

Najväčší ostrov v Stredozemnom mori

Sicília je najväčším ostrovom v Stredozemnom mori a aj Talianska. S okolitými ostrovčekmi tvorí jeden z mála autonómnych talianskych regiónov. Cítite tu vplyv aj iných národností, hlavne gréckej a arabskej. Miestni doteraz majú vlastný dialekt, ktorý je ako keby mixom taliančiny a gréčtiny. Grécko tu cítite na každom kroku, pretože jedinečná architektúra z Peloponézeskeho ostrova tu má významné miesto. O čom sa presvedčíte nielen v Palerme, ale aj v menších mestečkách. Medzi tie najobľúbenejšie patrí Trapani, do ktorého lieta nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair priamo z Bratislavy. Takže ak si chcete užiť jesennú dovolenku v Taliansku, na Sicílii máte jedinečnú šancu.

Pozrite si video, čo všetko vás na tomto magickom ostrove čaká.

Leave a Comment