Praktické tipy

Ranné zlozvyky, ktoré najčastejšie robievame

Každý jeden z nás má zlozvyky, ktoré si vôbec ani neuvedomuje. Premýšľate nad svojimi zlozvykmi a nič vás nenapadá? Skúste si prečítať najčastejšie zlozvyky a uvidíte, že aspoň jeden určite robíte bez toho, aby ste si to uvedomovali. Aké sú najčastejšie zlozvyky?

shutterstock_208017415

Po zobudení sa venujeme práci

Takmer každý z nás skôr ako si vôbec pretrie oči nazrie do svojej emailovej schránky, či mu náhodou nepribudol nový email. Tento ranný zlozvyk je pomerne rozšírení. Aj vy sa každé ráno budíte s tým, že sa musíte pozrieť na emaily. Nekazte si zbytočne deň a nemyslite na pracovné povinnosti ešte pred pracovnou dobou. Doprajte si pohodový štart do nového dňa a nestrašte sa povinnosťami, ktoré vám aj tak neujdú.

Sprchujeme sa v horúcej vode

Nie je na tom nič zlé, keď si ráno doprajete sprchu. Vyhýbajte sa však zbytočne vysokej teplote, ktoré váš organizmus oťapí a bude vás nútiť opäť si ľahnúť do postele. Radšej si otočte batériu na studenšiu vodu. Hoci studená sprcha nie je príliš príjemná, ale jej účinok je omnoho lepší ako u horúcej. Vďaka studenšej vode načerpáte množstvo energie, ktorá sa vám počas dňa určite zíde.

Chudobné raňajky

Takmer každý z nás vypúšťa zo svojho denného harmonogramu raňajky. Viete o tom, že svoje telo pripravujete o množstvo vitamínov? Bohaté zeleninové alebo ovocné raňajky sú tisíckrát lepšie ako čokoládová tyčinka. Skúste sa nevyhýbať zdraviu prospešným raňajkám. Uvidíte, že získate viac energie ako keby ste ich mali vynechať.

 

Leave a Comment