Cestovanie

10 najdrahších miest na svete. Ktoré by ste si vybrali vy?

The Knight Frank, jedna z najväčších realitných kancelárii sveta, priniesla zoznam 10 najdrahších miest na svete. Podľa čoho sú zoradené? Podľa toho, koľko metrov štvorcových obytnej plochy si dokážete kúpiť v tom-ktorom meste za 1 milión dolárov.

shutterstock_164380868

10. Los Angeles

Na konci prvej desiatky sa umiestnilo Los Angeles, mesto hriechu, nad ktorým sa vypínajú obrovské písmená HOLLYWOOD. Miesto, kde si za milión dolárov kúpite 57 m2. Raz darmo, herci, ktorí zarábajú milióny, vyhnali ceny za nehnuteľnosti poriadne vysoko.

9. Paríž

Hlavné mesto Francúzska je jedným z najväčších a zároveň najkrajších miest na život v Európe. Romantická Eiffelovka, ale aj Seina sú veľkým lákadlom, aby ste si tu za milión kúpili 50 m2.

8. Šanghaj

Najľudnatejšie mesto v Číne s neuveriteľným počtom 20 miliónov obyvateľov a dôležité hospodárske centrum druhej najsilnejšej ekonomiky na svete, vám za milión dolárov ponúkne na bývanie 48 m2.

7. Sydney

Kto by nechcel bývať u protinožcov v meste s krásnou operou? Problémom však je, kto si môže dovoliť zaplatiť milión dolárov za 41 m2 .

6. Ženeva

Krásne prostredie, finančné centrum, jazerá všade navôkol, neutralita Švajčiarska – aj to je Ženeva. Ale zároveň to je mesto, v ktorom si môžete za milión dolárov kúpiť 39 m2.

5. Singapur

Štvrté najväčšie finančné centrum alebo aj mestský štát, to všetko je Singapur. Mesto, v ktorom 39 m2 stojí rovnako ako v Ženeve – 1 milión dolárov.

4. New York

Veľké jablko, mesto, v ktorom sa plnia americké sny. Ak si chcete splniť svoj vlastný newyorkský sen, pripravte sa na to, že za 34 m2 zaplatíte milión dolárov.

3. Londýn

Bronzovú medailu v tomto rebríčku, z ktorej väčšina Londýnčanov zrejme nemá veľkú radosť, získalo práve hlavné mesto Anglicka. Cena luxusných apartmánov môže dosahovať aj 15 miliónov libier. Za milión dolárov si tu môžete kúpiť 21 m2.

2. Hong Kong

S tesným rozdielom sa na druhej priečke umiestnil Hong Kong, ktorý „predbehol“ Londýn o 1 m2 – v tomto ekonomickom centre si za milión dolárov kúpite 20 m2.

1. Monako

Víťazom sa stáva Monaka. Mestský štát vo Francúzsku, ktoré si za svoj domov vybralo množstvo milionárov. Už len samotná prechádzka prístavom a pohľad na tie všetky luxusné jachty stojí za to. A koľko tu stojí 17 m2? Presne tak, jeden milión dolárov.

Leave a Comment