Praktické tipy

Partnerské nezhody. Ako ich riešiť?

Je zbytočné zapierať, že vo vašom vzťahu sa nevyskytnú žiadne nezhody. Každý pár sa po určitom čase poháda, pochytí a to väčšinou kvôli zbytočnostiam, ktoré by sa dali jednoducho vyriešiť. Ako teda riešiť partnerské nezhody, aby to nepadlo zle?

Hlavne pokoj!

Žiaden problém neriešte v afekte. V konečnom dôsledku aj tak ho nikdy nevyriešite a ešte si vzťahy s partnerom viac naštrbíte. Všetko riešte v kľude, bez akýchkoľvek výčitiek, pretože krikom sa žiaden problém nevyrieši.

Komunikácia

Ak sa budete sami sebe vyhýbať a nevyrozprávate si to, ťažko problém vyriešite. Bude medzi vami napätia. Môže sa stať, že ak sa partnerovi prihovoríte, bude reagovať prudko a situácia sa ešte viac skomplikuje. Nečakajte na to, že partner za vami príde. Buďte prvá, čo pôjde za ním a začne problém riešiť. Tu nesúťažíte v tom, kto sa prvý pôjde ospravedlniť.

Zapamätajte si, že nadávky nič nevyriešia. Osočovanie, ponižovanie do vzťahu jednoznačne nepatrí. Ak to robíte, tak v tom prípade to medzi vami nefunguje a bohužiaľ, skôr, či neskôr, sa váš vzťah rozpadne.

Ako teda riešiť partnerské nezhody? Povieme si to v skratke:

1. Rozprávajte sa o problémoch.

2. Komunikujte normálne, nie v afekte.

3. Nemyslite len na seba. Dôležitý je kompromis.

Leave a Comment