Cestovanie

Top5: Najkrajšie ostrovy v Grécku

V Grécku máte na výber z približne 6-tisíc ostrovov. Z nich sa dá len 1200 obývať, no aj tak to je úplne šialené číslo. Napríklad také Taliansko má iba 350 morských ostrovov a to je v Európskom merítku už viac ako slušné číslo. Ktorý grécky ostrov by ste si mali vybrať z tohto množstva, aby ste boli spokojný a po dovolenke nehovorili „prečo som nešiel radšej na jeden z tých 5999 ostrovov, ktoré ostali?“. Tu je zoznam 5 najkrajších ostrovov, ktoré nie sú iba o plážiach a nič nerobení.

shutterstock_57735628

5. ostrov Mykonos

Ostrov plný bielych kubických domčekov s modrými dverami a okenicami. Známy je nielen svojimi krásnymi plážami, úzkymi uličkami s kamennou dlažbou, ale aj pestrým nočným životom. Domčeky sa nachádzajú na kopci, a ak sa sem rozhodne vydať trajektom, zamilujete sa ešte predtým, ako stihnete zakotviť v prístave. Lietajú sem charterové lety, ale aj pravidelné medzinárodné linky.

4. ostrov Zakynthos

Ostrov Zakynthos je známy hlavne vďaka svojej pláži Navagio Beach, ktorá patrí medzi najkrajšie na svete. Je na nej biely piesok, tyrkysové more a s tým všetkým krásne kontrastujúci hrdzavý vrak lode. Okrem toho tu žije veľká populácia korytnačiek a Modré jaskyne patria medzi ďalšiu prírodnú atrakciu, ktorú musíte vidieť naživo.

3. ostrov Tilos

S týmto ostrovom sa viaže jedna príhoda – na lodi sa okolo tohto ostrovu plavil cirkus a náhle stroskotal. Z lode utiekli dva tigre a tým zachutili miestne kozy a doteraz tam žijú. Samozrejme, že je to nezmysel, túto príhodu si vymysleli v miestnej taverne, aby prilákali viac turistov. No príroda tu je naozaj fantastická, kedysi tu žili trpaslíčie slony, ktorým tu je venované múzeum a doteraz tu nájdete desiatky pestrofarebných vtákov.

2. ostrov Korfu

Korfu je ostrov ideálny na dovolenku – nájdete tu množstvo krásnych pláží, ale aj historické mesto, ktoré vás dostane svojou atmosférou. Takže ak si chcete namiešať skvelý koktail z ničnerobenia na pláží, spoznávania histórie Grécka a skvelého jedla, Korfu je pre vás výbornou voľbou.

1. ostrov Santorini

Jeden z najromantickejších ostrovov na svete. Modré kupolové strechy, biele domčeky, veterné mlyny, neuveriteľné západy slnka a úzke uličky, v ktorých je zablúdiť to najlepšie, čo tu môžete urobiť. Ostrov Santorini je obľúbenou destináciou, a keď si tu chcete vychutnať trochu viac súkromia, pozrite sa sem vo februári. Ak sa nezamilujete, vaše srdce musí byť z kameňa.

 

Leave a Comment