Praktické tipy

Nevzdávajte sa pohybu počas zimy. Pohyb vám pomôže udržať sa vo forme

Pre tých, ktorí nemajú radi zimné mesiace, nastáva obdobie, kedy budú len čakať na to, kým príde jar. Zima je obdobím, kedy si nemôžete dovoliť akýkoľvek pohyb na vonku. Plávanie, bicyklovanie, kolobežkovanie – na tieto aktivity určite zabudnite. Zima a sneh vám to nedovolia. Ak ale nechcete počas vianočných sviatkov zlenivieť a naberať kilogramy naviac, mali by ste sa hýbať. Ak zrovna neviete lyžovať a ani nemáte záujem naučiť sa to, sú tu aj iné aktivity, ktoré vám pomôžu udržať sa vo forme a zabaviť sa pritom. Aké sú to aktivity?

Screenshot 2016-05-26 11.27.25

Zimná turistika

Myslíte si, že počas zimy sa nedá podnikať žiadna súca turistika? Verte, že dá. Na Slovensku máme aj iné hory ako sú Nízke a Vysoké Tatry. Môžeme spomenúť napríklad Fatry – Malú aj Veľkú, Javorníky, Malé Karpaty atď. Tým, že je počasie pomerne chladné, mali by ste tomu prispôsobiť aj svoju výstroj. Najmä si dávajte pozor na to, aby nohy boli neustále v teple, pretože práve od nôh väčšina z nás dokáže nachladnúť počas zimy. Oblečte sa poriadne, pretože akékoľvek podcenenie počasia vás môže stáť zdravie. Ak ste náchylní, podniknite turistiky v blízkom okolí. Určite nemáte všetky turistické chodníky pochodené a práve teraz, keď je vonku zima, je ten správny čas na to, aby ste ich preskúmali. Vybehnite sa vyvetrať čo i len na pár hodín a uvidíte, že nielenže si spevníte svoje nohy a nadýchate sa čerstvého vzduchu, prídete aj na iné myšlienky a odbremeníte sa od všetkých problémov, ktoré vás doma alebo v práci čakajú.

Beh

Beh cez zimu? Prečo by nie. Behávať dokážete aj počas zimy. Samozrejme, len na miestach, kde nie je minimálne pol metra snehu. Tam by ste si veru moc nezabehali. Ak vám môžem odporučiť, nebehajte príliš veľké vzdialenosti. Radšej menšie vzdialenosti a častejšie, ako väčšie vzdialenosti a len raz za čas. Pri behu majte na sebe ľahké, ale zároveň teplé oblečenie – odporúčame dávať si aj termoprádlo, ktoré vás bude chrániť. nezabúdajte aj na čiapku a šatku okolo krku a na ústa.

Okrem toho, že budete behávať a budete turistikovať, skúste chodievať aj do posilňovne, poprípade sa začnite venovať akémukoľvek druhu tanca. Je to tiež pohyb a počas zimy pomerne nenáročný. Samozrejme, že zmeňte aj svoje stravovacie návyky. Ručička na váhe tak počas sviatkov nebude stúpať, ale udrží sa na požadovaných číslach.

 

Leave a Comment