Praktické tipy Zdravie

Chodievate z práce vyčerpaní? Vďaka tomuto načerpáte energiu

Málokto z nás sa môže pochváliť tým, že má prácu svojich snov, ktorá je zároveň aj jeho koníčkom. Mnohí chodievajú z práce domov natoľko vyčerpaní, že aj také bežné činnosti, ktoré im obyčajne nerobievajú problém, im problém budú robiť.

Ak už toto ďalej nechcete zažívať a chcete si zvyšok dňa užiť plnohodnotne, poradíme vám pár spôsobov, ako načerpať energiu. Nemusí to byť len šálka horúcej kávy, ktorá vás dozaista povzbudí.

Zabudnite na sociálne siete

Máte vo zvyku vždy po návrate z práce pozrieť sociálne siete? Zabudnite na ne. Dánske štúdia dokonca potvrdili to, čo si už mnohí z nás dávno mysleli, a to, že Facebook a iné sociálne siete z nás spravili nešťastných a závistlivých ľudí. Skúste pár dní vydržať bez sociálnych sietí a keď sa budete náhodou nachádzať niekde na výlete alebo dovolenke, na mobil a sociálne siete rovno zabudnite.

Pustite si obľúbenú hudbu

Práve hudba, a najmä tá obľúbená, nás dokáže povzbudiť. Vždy po príchode z práce si pustite buď obľúbené rádio, alebo si zapnite obľúbený výber pesničiek na USB kľúči. Ľahnite si na gauč, vyložte nohy, nachystajte si niečo na zahryznutie a relaxujte pri hudbe. Vynikajúce, nemyslíte?

Doprajte si kúpeľ

Väčšina z nás po príchode z práce zvolí skôr sprchu, ako kúpeľ. Je to rýchlejší spôsob očisty a pri predstave, že vás čakajú ešte ďalšie povinnosti, ten najvhodnejší. Zastavte sa však a napustite si vaňu. Pridajte do nej kvalitnú soľ do kúpeľa, levanduľové kvety, zapáľte sviečky a takých 15 – 30 minút si poležte v plne napustenej vani.

Leave a Comment