Zdravie

Zlé stravovacie návyky môžu uškodiť zdraviu

Bez stravy nedokážeme prežiť takmer ani jeden deň. Ak by sme si však mali prejsť detailne jedálniček dnešných ľudí, bolo by nám do plaču. Neustály rozmach fast foodov je takmer nezastaviteľný. Fast foody si závislé od mladých ľudí a práve preto sa na nich snažia zapôsobiť. Fast foody si budú „vychovávať “ mladých ľudí. Skúsme tomu zabrániť.

shutterstock_129949730

Zamyslite sa nad vašimi stravovacími návykmi. Bude nutné zmeniť jedálniček alebo ostanete pri súčasných stravovacích návykoch. Jedno je však isté. Akonáhle sa budete dlhšie stravovať vo fast foodoch alebo budete preferovať domácu vyprážanú stravu, uvidíte, že zdravotné komplikácie nenechajú na seba dlho čakať. Zamyslite sa nad tým, čo jete. Od toho bude závisieť vaše zdravie.

Vezmite si napríklad deti. Stačí, keby ste zašli do školských tried a všímali si aké majú desiaty. Nejedna mamička dá svojmu dieťaťu zopár sladkostí, chipsov, presladených vôd. Nemyslíte si, že dávať deťom takýto typ stravy je nevhodný?  Skúste dávať svojim deťom od ranného detstva len to najlepšie. Odzrkadlí sa to na jeho zdravotnom stave. Skúste svojim deťom dávať viac ovocia, zeleniny a dobré čaje. Viete o tom, že dobrá strava dokáže predĺžiť život? Myslite na to.

Je pravda, že zlé stravovacie návyky môžu uškodiť vášmu zdraviu. Snažte sa jesť menej vyprážaného a pridať do svojho jedálnička viac zeleniny a ovocia. Uvidíte, že po zmene jedálnička sa budete cítiť výrazne lepšie.

Leave a Comment