Komerčné články Praktické tipy Zdravie

Predčasná ejakulácia ako súčasný problém sexuálneho života

Intímne problémy sexuálneho života nie sú príjemné a rovnako nám nie je príjemné ani o nich otvorene hovoriť. Napriek tomu je mnoho dysfunkcií, ktoré môžu mužom, či ženám znižovať sebavedomie a rovnako aj chuť na sex.

Medzi takéto sexuálne dysfunkcie patrí aj predčasná ejakulácia, ktorá podľa štatistík trápi až okolo 30% mužov.

Ako rozpoznať predčasnú ejakuláciu?

Predčasnú ejakuláciu vieme identifikovať na základe splnenia troch závažných podmienok. Prvou podmienkou je časový horizont – do 1 minúty od vniknutia do pošvy. Rovnako sa s predčasnou ejakuláciou spája aj podmienka nekontrolovateľnosti ejakulácie. Tretia podmienka je potom už len dôsledkom prvých dvoch a to je nespokojnosť so sexuálnym životom zo strany partnerov.

Aké sú príčiny tejto sexuálnej dysfunkcie?

Medzi základné príčiny predčasnej ejakulácie patria biologické, psychické, sociálne, či zmiešané faktory. Nie vždy je jednoduché priamo vystopovať príčinu, pretože problém môže byť rovnako krátkodobý alebo aj chronický. Základ pre zistenie príčiny je ale bezpodmienečná návšteva odborníka – v tomto prípade urológa alebo sexuológa. Medzi možné príčiny patrí napríklad hypersenzitivita, neurotická povaha človeka, vzťahové problémy. Najčastejšie však ide o multifaktorové príčiny.

Predčasnú ejakuláciu tiež rozdeľujeme na primárnu a sekundárnu. Primárna sa vyskytuje od prvého pohlavného styku, zatiaľ čo sekundárna môže vzniknúť časom a môže byť napríklad sprievodným symbolom zápalu žaluďa, ale aj psychických ťažkostí. Najčastejšie sa táto dysfunkcia týka mladých mužov, ktorí ešte nemajú dostatočné skúsenosti a prejavuje sa u nich hypersenzitivita, čiže dochádza k rýchlemu vzrušeniu.

Aké je riešenie?

Vzhľadom na túto štipľavú problematiku, chcú ľudia najčastejšie vyriešiť takéto problémy čo najviac diskrétne. Pre takéto riešenia sú vhodné rôzne výživové doplnky, ktoré prírodnými látkami dosahujú skvelé výsledky v oblasti zlepšenia erekcie, predčasnej ejakulácie, či podpory libida. Medzi takéto produkty patrí napríklad Erexan, ktorý si môžete objednať až domov v diskrétnom balení.

Pokiaľ sú problémy chronické a majú hlbšie zakorenenie vo vašom psychickom, či sociálnom prostredí, je dôležité obrátiť sa na odborníka. Nie je hanbou riešiť takéto problémy, keďže sex je nesmierne dôležitou súčasťou intímneho partnerského života. Odborník vám pomôže nájsť hĺbkovú príčinu, aby ste na nej mohli pracovať a možno aj s pomocou partnera ju odstrániť.  

Leave a Comment