Komerčné články Zdravie

Ricínový olej poznali už naše babičky. Poznáte ho aj vy?

Slovné spojenie ricínový olej zanecháva v mnohých z nás spomienky na detstvo. Tento olej bol kedysi liekom na všetko. Používal sa po dlhé roky ako liek, ktorý pomáhal pri liečbe chrípky, cez rôzne kožné ochorenia, pásomnice, kašeľ až po tráviace ťažkosti. Bol jednoducho po ruke vždy a všade.

Zdroj: Bigstockphoto.com

Obsah tohto zázračného prípravku

Ricínový olej sa vyrába ako väčšina olej, lisovaním semien. Vznikne žltkastý olej bez chuti a bez akejkoľvek vône, obsahujúci triglyceridy. A práve vďaka tejto zložke je ricínový olej tak cenným. V malých množstvách obsahuje tento druh oleja aj toxín nazývaný ricín. Tento toxín je potenciálne smrteľný ak sa vyskytne vo veľkých množstvách alebo koncentrovaný.

Všeliek na všetko

Ricínový olej zlepšuje lymfatický systém, prietok krvi, pomáha pri cirkulácii krvi zo srdca, podporuje zdravie týmusu a celkové fungovanie štítnej žľazy a hormonálnej vyváženosti. Podporuje produkciu lymfocytov, ktoré bojujú proti toxínom a rôznym baktériám v ľudskom tele.

Samostatná kapitola by mohla opísať jeho blahodarné účinky pred pôrodom a počas neho. Tento rastlinný olej používali pôrodné duly pri vyvolávaní pôrodov. Napomáhal efektívne pri vyvolaní kontrakcií maternice.

Obľúbený aj v kozmetickom priemysle

Tento všestranne využívaný olej obsahuje v sebe kyselinu, ktorá dokonale dezinfikuje. Preto je vhodný na liečenie tých najrôznejších kožných ochorení. Dokáže pomôcť pri infekciách a popáleninách, pri liečbe akné, pigmentových škvrnách a spálenej pokožke od slnka. Je obľúbeným pomocníkom pri predchádzaní vzniku strií najmä počas tehotenstva.

Ďalšie informácie o účinkoch ricínového oleju na pokožku sa dozviete v tomto článku – https://mediteka.sk/ricinovy-olej/.

Malé množstvo k veľkému výsledku

Zdá sa, že nesprávne fungovanie tráviaceho systému je na príčine mnohých problémov ľudského tela. Dôkladné spoznanie problémov nás často dovedie postupne práve k životospráve a s ňou súvisiacimi problémami s trávením, stresom a uponáhľanosťou. Ricínový olej je preto vhodný ako doplnok nie len pri liečbe akútnych problémov, ale aj ako prevencia a predchádzanie rôznych civilizačných ochorení. Naše babičky to o ricínovom oleji vedeli celé stáročia.

Leave a Comment