Cestovanie

Top 10 pamiatok podľa Trip Advisoru na rok 2016

Kto aspoň raz cestoval, určite počul o Trip Advisore. Cestovateľský portál, ktorý vám radí, čo vidieť, kde sa najesť či ubytovať. Jednoducho jeden z najlepších cestovateľských sprievodcov, ktorý tvoria sami ľudia. A akých 10 najzaujímavejších pamiatok pre rok 2016 vybral tento cestovateľský portál?

shutterstock_164380868

1. Machu Picchu

Machu Picchu je známe aj ako Staroveké mesto Inkov, ktoré postavili vo výške 2 430 m n. m.. Je to jedno z najkrajších miest nielen v Peru, ale aj na svete. Staroveké stavby, na ktorých sa pasú lamy, majú neuveriteľnú atmosféru.

2. Mešita Sheikh Zayed

Obrovská mešita v Abú Dhabí má kapacitu 41-tisíc ľudí. Je známa hlavne svojou pompéznosťou. Bodaj by nie, keď ju za 545 miliónov dolárov dal postaviť šejk Zayed, ktorý je zakladateľom Spojených arabských emirátov.

3. Angkor Wat

Majestátny chrámový komplex na severe Kambodže slúži hinduistickým a budhistickým mníchom už od 12. storočia. Je jedinečný hlavne vďaka svojej khmérskej architektúre, ktorú by ste inde na svete sotva našli.

4. Bazilika sv. Petra

Bazilika sv. Petra je najväčšou sakrálnou stavbou v Ríme, do roku 1990 bola aj na svete, potom ju však predbehla Bazilika Panny Márie Mierovej v hlavnom meste Pobrežia slonoviny. Je to centrum kresťanov nielen vo Vatikáne, ale aj na celom svete.

5. Taj Mahal

Stavba najväčšej indickej pamiatky sa začala v roku 1631 a skončila až o 17 rokov neskôr. Obľúbená je hlavne kvôli svojim krásnym mozaikám a impozantnému vzhľadu. Niet sa čomu čudovať, veď je najväčšia v Indii.

6. Mezquita

Táto stavba v španielskej Cordobe bola pôvodne veľkou mešitou, v 16. storočí tu však vstavali kresťanskú katedrálu, takže dnes slúži kresťanom. Ide však o jedinečný zjav, ktorý láka turistov bez ohľadu na vierovyznanie.

7. Kostol Preliatej Krvi

Rusi stavať kostoly vedia. O tom svedčí aj Kostol Preliatej Krvi v Petrohrade, ktorý je typický svojimi farebnými vežičkami, bohatými mozaikami a čarovnou atmosférou.

8. Alhambra

Okrem toho, že Alhambra je auto značky Seat, je to aj komplex palácov a pevností na juhu Španielska. Alhambru nájdete v Granade a tento červený komplex si nemôžete nechať ujsť.

9. Lincolnov pamätník

Kultúrna pamiatka USA na jedného z najväčších amerických prezidentov stojí vo Washingtone už od roku 1922. Biela socha Abrahama Lincolna je dejiskom významných udalostí, napríklad v roku 1963 tu Martin Luther King začal svoj príhovor známou vetou: „I have a dream.“

10. Duomo di Milano

Úžasná gotická stavba je známa na celom svete. Výnimočná je svojou komplikovanou fasádou, ktorá z nej robí jednu z najkrajších stavieb v celom Taliansku.

Leave a Comment