Cestovanie Komerčné články

Dovolenka na Slovensku? Správna voľba!

Bratislava castle with reflection in river Danube

Plánujete letnú dovolenku, ale do vzdialeného zahraničia sa vám veľmi nechce? Ani tam nemusíte! Vyrazte na Slovensko! Napríklad na Oravu!

Dovolenka na Slovensku sa medzi Čechmi teší veľkej obľube. Ako by tiež nie? Nemusí cestovať zas tak veľmi ďaleko, dohovorí sa tu, dobre naje, a predovšetkým toho má Slovensko toľko ponúknuť. Obzvlášť Orava.

Najnavštevovanejší slovenský región

Orava ležiaca na hranici s Poľskom sa radí medzi najviac navštevované slovenské regióny. A to samozrejme má svoje dôvody. Ako kameňom dohodil, to od nej je k ďalším slovenským skvostom, ako sú Malá Fatra, Chočské vrchy a Západné Tatry. A aké miesta by nemali byť stranou vašej pozornosti?

Orava pešo aj na bicykli

Orava je priamo ideálnou destináciou pre tých, ktorí uprednostňujú aktívne strávenú dovolenku. Vychutnáte si ju po svojich aj v sedle bicykla. Z neho dobre spoznáte napríklad Roháče. Naozajstnou turistickou lahôdkou sú výstupy na babie horu a Veľký Choč .

Oravská priehrada

Čo by to bolo za dovolenku bez kúpania. Toho si ako sa patrí užijete na Oravskej priehrade. V lete tu tu poriadne žije. Schádzajú sa sem priaznivci jachtingu, surfingu a veslovania z celého Slovenska. Zaujímavosťou je, že táto oblasť vznikla zatopením štyroch obcí. A z pozostatkov jednej z nich vznikol kúzelný Slanický ostrov, na ktorý je možné pohodlne doplávať.

Oravský hrad

Ďalším skvostom je Oravský hrad pyšne sa vypínajúci nad riekou Orava. Jeden z najkrajších slovenských hradov vôbec, ktorý sa už niekoľkokrát objavil v hľadáčiku záujmu filmárov vrátane tých hollywoodskych. Spolu s množstvom českých a slovenských rozprávok sa tu natáčal napríklad film Dračie srdce II. Návštevníci si pochvaľujú predovšetkým jeho bohaté prírodovedecké a etnografické expozície.

Kde sa ubytovať?

Ubytovanie Orava , to sú hotely, penzióny, chaty, zruby. Typické slovenské drevenice i kempy. Je len na vás, aký typ ubytovania uprednostňujete. S jeho rezerváciou ale neotáľajte. Letné termíny rýchlo miznú!

Leave a Comment