Cestovanie

Vianočné trhy vo Viedni jednoducho musíte zažiť

Vôňa punču, vareného vína i množstva chutných a tradičných jedál, všade samé svetielka, vianočný stromček a klasické vianočné koledy. Priam rozprávková atmosféra je tým, čím vianočné trhy lákajú svojich návštevníkov. Mnohí pritom neostávajú len vo svojom meste, ale chodia si ich užívať do rôznych iných miest aj krajín. Vianočné trhy vo Viedni, Prahe či Budapešti sú pred Vianocami hotovým lákadlom.

VIENNA AUSTRIA – 15TH NOVEMBER 2015: The outside of Christmas Market at Rathaus (Vienna City Hall). The blur of people can be seen.

Do centra Viedne autobusom

Najväčšie, najkrajšie a pre mnohých aj najbližšie sú práve vianočné trhy vo Viedni, ktorá sa už v novembri mení na mesto s všadeprítomným duchom Vianoc. Práve kvôli jedinečnej atmosfére vianočných trhov tam mieri množstvo turistov aj zo Slovenska. Výhodou je, že do centra Viedne sa dostanete aj pravidelnými autobusovými spojmi Slovak Lines z Bratislavy.

To hlavné na Rathausplatz

Stánky nájdete na rôznych miestach vo Viedni, no tie najznámejšie sú na Rathausplatz. Máte chuť na punč? Dostanete ho v tematických šálkach, ktoré sa stanú peknou pamiatkou. V stánkoch nechýbajú ručne vyrábané ozdoby, suveníry a pochopiteľne ani rôzne dobroty. Vďaka obrovskému vianočnému stromčeku a výzdobe plnej svetiel sú vianočné trhy vo Viedni najkrajšie po zotmení.

Jedna Viedeň, množstvo trhov

Vianočná Viedeň v sebe skrýva oveľa viac trhov. Napríklad na nádvorí pred zámkom Schönbrunn zažijete atmosféru cisárskej Viedne. V ponuke sú ručne vyrobené tradičné vianočné ozdoby a remeselnícke výrobky. Predaj je doplnený o koncerty vážnej hudby a na svoje si prídu aj tí najmenší. Navyše, keď sa skončia vianočné trhy, na rovnakom mieste nájdete novoročné trhy. Domácku atmosféru si užijete na vyhľadávanom trhu na Spittelbergu, ktorý je známy kvalitnými výrobkami.

Foto: Bigstockphoto

Leave a Comment