Zdravie

Tipy, ako si zrýchliť metabolizmus

Docieliť to, aby ste sa cítili pod psa, nie je vôbec zložité. Nepriaznivé počasie, zlá imunita a nevhodná strava vám k tomu určite dopomôžu. Ak si chcete zrýchliť metabolizmus a cítiť sa počas celého dňa sviežo ako rybička, držte sa týchto tipov. Uvidíte, že časom sa váš metabolizmus spamätá a vy budete opäť plní energie. Ako na to? Čo treba dodržiavať?

shutterstock_162433061

Nezabúdajte na raňajky

Väčšina z nás vstane 10 minút pre odchodom, zbalí sa a uteká do práce. Prečo si radšej neprivstať a neurobiť si zdravé výživné raňajky? Naštartujú váš organizmus tak, aby ste dokázali fungovať počas celej pracovnej doby. Vedeli ste, že výkonnosť v práci závisí aj od raňajok? Zadovážte si výdatné raňajky ( najlepšie ovocie, zeleninu alebo cereálie) a zrýchlite si metabolizmus. Ak ste si mysleli, že vynechaním raňajok začnete chudnúť, mýlili ste sa. Raňajky sú základ. Nezabúdajte na ne.

Stavte na zelený čaj, ktorý je zdravší ako káva

Pokorte ďalší ranný rituál. Namiesto silnej kávy, ktorá vaše telo odvodňuje, zvoľte energickejší zelený čaj. Dokonale vás zohreje a nabudí na celý deň. Ak by sme vám mohli poradiť, zvoľte si radšej sypanú formu. Je kvalitnejšia a má oveľa lepší účinok ako sáčková forma. Namiesto cukru si radšej zvoľte citrón alebo iný citrusový plod, ktorý vystískate do horúceho čaju. Zelený čaj je odborníkom na zvýšenie metabolizmu. Je overené, že dokáže pomôcť pri chudnutí.

Choďte skôr spať

Namiesto toho, aby ste do polnoci pozerali televízor, zaľahnite do postele. Preorientovať sa na iný čas je niekedy trošku problém. Zvyknite si chodievať spávať skôr aspoň o pol hodinu – najneskôr trištvrte a ten čas, o ktorý si pôjdete skôr ľahnúť, si ušetrite na ráno. Namiesto naháňačiek po byte sa v kľude naraňajkujte a zacvičte si. Ľudia pracujúci v kanceláriách to určite ocenia. Výnimkou nebudú ani tí, ktorí pracujú fyzicky. Hýbte sa a spite pravidelne. Váš organizmus to ocení.

Dodržiavaním týchto rád sa účinok, ktorý požadujete, určite dostaví.

Leave a Comment