Zdravie

Škriabe vás v krku? Toto vám pomôže

Zima je už v plnom prúde. Obdobie, kedy nás znenazdajky vie prekvapiť prechladnutie a bolesť hrdla, znášame pomerne zle. Väčšina z nás nevidí žiadne iné riešenie tohto problému, iba jedenie liekov. Myslíte si ale, že jedenie liekov vám pomôže odstrániť príznaky a príčinu vášho zdravotnému problému? Nie, nedokáže. Preto sa snažte spoliehať najmä na recepty starých materí, ktoré dokázali vyliečiť aj tie najťažšie zdravotné problémy a vôbec nepotrebovali chodiť do lekárne.

shutterstock_148568861

Šalvia

Táto skvelá rastlinka, ktoré možno rastie aj na záhrade buď vašej, alebo susedovej, vám vie pomôcť pri bolestiach krku. Uvarte si pol litra čaju z čerstvej alebo sušenej šalvie a uvidíte, že ak ho budete pravidelne píjavať, respektíve kloktať, príznaky po pár dňoch úplne zmiznú a vaše hrdlo sa uzdraví. Z vlastných skúseností viem, že keď si čaj zo šalvie pripravíte trikrát denne (ráno, na obed, večer), po pár dňoch sa vám bolesť v hrdle ustáli a neskôr aj úplne vymizne.

Cibuľa

Zjesť samotnú cibuľu sa mnohých z vás určite protiví. Viete však, že čaj z cibule vám vie pomôcť pri bolestiach hrdla? Môžete ju jesť surovú, ale môžete si z nej pripraviť aj cibuľový čaj. Pozor, cibuľový čaj pripravujte z neošúpanej cibule.

Domáci med

Nájsť dnes poctivý domáci med je podstatne ťažšie. Ak už ale máte niekoho známeho, ktorý sa včelárine venujte, kupujte od neho zdravý domáci med. Med obsahuje prospešné živiny potrebné pre náš imunitný systém. Pomáhajú najmä pri chrípke a prechladnutí. Keď si budete každé ráno dávať za lyžičku medu, udržíte si zdravý imunitný systém. Med má antibakteriálne a antibiotikové účinky a je skvelým pomocníkom pri boji s infekciou.

Leave a Comment