Praktické tipy

Prečo by ste sa mali po sviatkoch hýbať? Tu sú dôvody

Vianočný čas skončil a nastáva krutá realita – návrat do práce. Cítite sa zničene a máte problémy s koncentráciou? Pravdepodobne na vás minimum pohybu zanechalo následky. Začnite sa hýbať čo najskôr a uvidíte, že sa budete cítiť tak, ako pred sviatkami. Prečo by ste sa mali po sviatkoch viac hýbať a chodievať na prechádzky?

Nebudete myslieť na jedlo

Počas vianočných sviatkoch si každý z nás doprial viac jedla, ako počas bežných dní. Na prechádzky by ste mali chodievať najmä preto, aby ste neustále nemysleli na jedlo a nepribližovali sa k chladničke, kde pravdepodobne máte ešte nejaké zvyšky z vianočných sviatkov.

Podporíte si imunitu

Niekoľko dní strávených v teplých miestnostiach a navyše s veľkým množstvo jedla zanechá na každom z nás následky. Práve čerstvý, aj keď chladný vzduch, pomôže podporiť imunitný systém a ochráni vás pred napadnutím vírusmi.

Nezleniviete

Práve počas tohto obdobia oddychujeme takmer celé dni. Prechádzka na čerstvom vzduchu vám pomôže nezlenivieť pred televízorom a počítačom. Ľahšie sa vám potom pôjde do práce, keď budete chodievať na pravidelné prechádzky buď medzi sviatkami, alebo tesne po sviatkoch.

Nepriberiete

A ten najdôležitejší dôvod na záver. Akonáhle sa rozhodnete, že spravíte pre svoje telo maximum, držte sa tohto plánu. Pravidelné chodenie, behanie a cvičenie vám pomôže udržať si stabilnú váhu aj napriek tomu, že ste si počas sviatkov dopriali pochúťky, ktoré počas roka bežne odmietate.

Leave a Comment