Komerčné články Praktické tipy

4 zásady pre spokojnejší vzťah

Kto z nás by nechcel mať ideálny vzťah, ktorý by pretrval až do smrti? Odpoveď je nám všetkým známa, no treba vedieť, že túžiť po dokonalosti nie je v tomto prípade na mieste. Každý pár je iný a nemôžeme ho porovnávať s inými. Treba si uvedomiť, že nezhody medzi partnermi vždy budú a túžiť po dokonalom vzťahu bez najmenšej chybičky by sme nemali.

shutterstock_205211410

V nasledujúcich riadkoch si ale budete môcť prečítať zásady, ktorých sa držia mnohé páry. Počítajte s tým, že tu nenájdete žiadne rozsiahle citáty o láske. Tieto zásady vám ale pomôžu dopracovať sa k spokojnejšiemu vzťahu.

Snažte sa nekritizovať

Samozrejme, malá kritika nikdy neuškodí. Snažte sa ale s kritikou priveľmi nepreháňať, lebo to môže mať úplne opačný efekt, ako ste chceli. Aj váš partner má chyby a aj vy máte chyby. Snažte sa akceptovať svojho partnera aký je a uvidíte, že váš vzťah nepostihne žiadna kríza.

Neodlučujte ho od kamarátov

Čo je na tom, že si chce váš partner výjsť s kamarátmi von? Samozrejme, že vy ste na prvom mieste Chcete ho ale odlučovať ho od kamarátov? To nepripadá do úvahy. Dámy, ak chcete mať spokojnejší vzťah, doprajte vášmu drahému priestor. Nepotrebujete od svojej lásky počúvať vyznania lásky počas celého dňa. Potrebuje si raz za čas zájsť s kamarátmi posedieť na pivko alebo zahrať futbal.

Nevynechávajte sex

Sex je pre zdravý vzťah veľmi dôležité. Akonáhle sa mu budete vyhýbať, váš vzťah začne mať trhlinky. Hovorí sa, že milovanie je jednou z najdôležitejších podmienok šťastného vzťahu. Nemáte chuť na sex? Spomeňte si na ten okamih, keď vás partner požiadal o ruku. Predstavte si to nadšenie a tie hormóny, ktoré si s vami robili, čo chceli. Uvidíte, že náladu na milovanie dostanete takmer okamžite.

Úprimnosť

Ak s niečím nesúhlasíte, povedzte to partnerovi. Zatajovať pocity a dojmy pred partnerom ešte nikdy nikomu nepomohlo. Zdravý a spokojný vzťah si vyžaduje 100% úprimnosť u oboch partnerov.

Leave a Comment