Praktické tipy

Ideálna svadba? Taká neexistuje

Každá nevesta túži po ideálnej svadbe, čím skôr sa to dozviete, tým lepšie pre vás – ideálna svadba neexistuje. Skutočne, pretože na každej z nich sa stane niečo s čím ste nepočítali – fotografovi sa v polovici zábavy pokazí fotoaparát, strýko Karol sa opije ešte pred obradom či ženích stratí motýlika. A práve toto sú tie krásne detaily, ktoré síce nerobia svadbu dokonalou, ale robia ju výnimočnou. Preto by ste sa im nemali brániť. Chcete ešte nejaké tipy na výnimočnú svadbu?

shutterstock_18970586023

Nebojte sa požiadať o pomoc

Z amerických filmov vznikol taký stereotyp, že všetko musí byť podľa nevesty a ženích má len minimálny vplyv na to, ako bude svadba vyzerať. Nebojte sa požiadať o pomoc s rozhodovaním a vyberaním kvetov, výzdoby či svadobných oznámení aj vášho budúceho manžela. Ak toho máte naozaj vyše hlavy, požiadajte o pomoc aj blízku rodinu. Pretože, ak by ste to chceli riešiť iba vy, zbláznili by ste sa. Takto prídete na svadbu bez toho, aby ste boli pred nervovým zrútením a navyše môže mať niekto lepší nápad na hostinu ako vy.

Nebojte sa vynechať tradície

Väčšina svadieb vyzerá identicky, rovnaký program len iní ľudia. Ak chcete mať skutočne jedinečnú svadbu, na ktorú nikto nezabudne, skúste vynechať tradície ako spoločné jedenie polievky, čepčenie a podobne. A vymyslite si iný, nový a hlavne vlastný program. Síce možno niektorí budú prekvapení, ale aj vďaka tomu nikdy nezabudnú na vašu svadbu ani vtedy, keby vám na svadbe chýbal fotograf.

Skúste netradičné miesto

Plánujete svadbu v lete? Urobte si obrad vonku, spýtajte sa svojich blízkych, či niekto nemá peknú záhradu a zorganizujte to tam. Prípadne existujú spoločnosti, ktoré vám dokážu zabezpečiť stany, catering a všetko okolo toho, a pripraviť svadobnú hostinu v parku či pri peknom hrade alebo zámku. Nebojte sa vymýšľať, inovovať a skúšať nové veci. To, že všetci robia svadbu takmer rovnako, neznamená, že sa musíte pridať k nim.

Leave a Comment