Zdravie

Prospieva vášmu organizmu ovocie a zelenina zo záhradky?

Začal júl a ovocie a zelenina sa už pýši na vašej záhradke a čaká, kým si do nich s chuťou zakusnete. Vy ste tak ešte nespravili? Vari ste na to nemali ešte čas? Neváhajte a vtrhnite do vašej záhradky skôr, ako sa prešibané zvieratká na ne vrhnú skôr ako vy! Na čo prvé siahnete? Čo tak na čerešne a paradajky?

shutterstock_229734697

 

Je čerešňa zdravá?

Spomínate si na časy, keď tú čerešňu pred domom sadili vaši rodičia? Hovorili vám, že za pár rokov, keď budete mať aj vy svoje deti si budete môcť dať z jej plodov. Vy ste vyrástli a aj čerešňa, ktorá je pred domom.

Počas tých rokoch ste si čerešne obľúbili. Viete o tom, čo všetko tieto plody obsahujú? Viete o tom, že sú veľmi zdravé? Povedali by ste si, že možno nie, avšak my vás vyvedieme z omylu. Vedeli ste o tom, že čerešne pomáhajú pri svalovej horúčke a nepriberáte z nich? Naozaj áno. Príjemne vás osviežia na vašej vysokohorskej turistike a zabránia tomu, aby sa vaše svaly začali pri a po fyzickej námahe triasť. Nenapchávajte sa obloženým chlebíkom, stačí ak si vezmete sáčok červených čerešní a budete šlapať do kopca, že sa ostatní budú len čudovať. Čerešne obsahujú takzvané antokyány, ktoré majú protizápalové účinky. Bojujú proti množeniu baktérii a vďaka vitamínu C rýchlejšie hoja rany. Odporúčame vám ich. Teraz ich máte na strome dosť, tak prečo sa do nich nepustíte?

Červené paradajky

Máte v skleníku zasadené paradajky a už už sa na ne chystáte vrhnúť? Jednoznačne neváhajte a okoštujte. Viete aké sú paradajky zdravé? Tieto červené šťavnaté plody obsahujú veľké množstvo zdravého betakaroténu, vďaka ktorému majú krásnu sýtočervenú farbu. Ak máte veľké bolesti, hlavy, ktoré sa blížia až k pravidelným migrénam, tak jednoznačne papajte pravidelne paradajky. Chránia váš organizmus pred migrénou a pred civilizačnými chorobami, ako sú rakovina a infarkt. Chcete sa zbaviť nadbytočných kilogramov, ale nikto ich nechce. Pomôžte si paradajkami, oni ich od vás odoženú.

Chcete byť zdraví? Jedzte paradajky a čerešne. Dobrú chuť!

Leave a Comment