Komerčné články

Vybrať si bankovú alebo nebankovú pôžičku?

Chystáte sa požičať si peniaze, ale neviete sa rozhodnúť, či si vybrať bankovú alebo nebankovú pôžičku? Človek, ktorý nie je zbehlý v tejto oblasti na tento problém môže často naraziť. A väčšinou aj narazí, keď rozmýšľa o pôžičke. Aké výhody a nevýhody prinášajú jednotlivé pôžičky? Čítajte ďalej a dozviete sa.

shutterstock_184645571 (2)

Aké sú výhody bankových pôžičiek?

Hlavnou výhodou je celková transparentnosť, pretože banka si nemôže dovoliť riskovať so svojim dobrým menom, navyše na to dohliada aj Národná banka Slovenska, takže máte záruku, že nedôjde k neférovému správaniu. Veľkou výhodou je, že úroky a celkové poplatky sú oproti nebankovým inštitúciám výrazne nižšie. Výhodné bankové pôžičky sa vyznačujú tým, že si môžete požičať oveľa viac peňazí. Nevýhodou zase je, že celý proces vybavenia pôžičky je pomerne zdĺhavý a náročný na potrebné dokumenty, ktoré musíte doložiť, aby vám pôžičku schválili.

Výhody a nevýhody nebankových pôžičiek

Udržať si prehľad nebankových pôžičiek je veľmi náročné. No v zásade platí, že ich vybavenie je veľmi rýchle a nenáročné. A to hlavne preto, že nekladú taký dôraz na bonitu klienta ako banky. Aj preto sú úroky a poplatky za nebankovú pôžičku oveľa vyššie ako pri bankových pôžičkách. Okrem toho musíte byť obozretný, pretože na trhu s týmito službami sa pohybuje množstvo netransparentných spoločností. Preto si vyberajte len tie s dobrým menom, ktoré sú už na trhu nejaký ten rok.

Máte viac ako jednu pôžičku? Konsolidujte

Konsolidácia alebo tiež aj zlúčenie pôžičiek ponúka väčšina bánk a známych finančných inštituúcii. V čom spočíva podstata konsolidácie? Ide o vyplatenie niekoľkých finančých záväzkov a následné splácanie iba jednej, často oveľa nižšej, splátky. Zaujala vás konsolidácia pôžičiek? Čítajte viac TU.

Leave a Comment