Cestovanie

Ako ochránite svoj majetok na cestách?

Pri dlhodobých cestách riešite pravdepodobne dva najpálčivejšie problémy – kto vám bude polievať kvety a ako ochránite svoj majetok pred ľuďmi, ktorí by si od vás chceli niečo navždy “požičať”. S tým prvým vám pomôže ochotná suseda. Skvelým riešením pri druhom probléme môže byť fotopasca.

Man With Wife At Beach Looking At Security System On Mobile Phone

Man With Wife At Beach Looking At Security System On Mobile Phone

Čo sú to fotopasce?

Fotopasce sú špeciálne monitorovacie prístroje. Ich hlavným účelom je zachytenie pohybu v každej oblasti. Nevyžadujú si pripojenie do elektrickej siete, sú vysoko odolné voči mrazom, dažďom a tiež vysokým teplotám.

Ich jedinečnosť spočíva v mnohých funkciách. Sú obohatené o citlivý pohybový senzor, ktorý automaticky zachytí pohyb a ukladá snímky na pamäťovú kartu. Niektoré modely s funkciou MMS vám dokážu poslať fotografiu dokonca okamžite.

Na čo všetko môžu poslúžiť fotopasce?

  • stráženie majetku (byt, chata, dom, záhrada, firma)
  • ochrana spoločných priestorov (v prípade panelákov napríklad pivnice)
  • prevencia proti zlodejom
  • odhalenie čiernych skládok
  • monitorovanie prírody
  • sledovanie zveri

Jedinečná ochrana nielen pre prírodu, ale aj váš majetok

Aj napriek tomu, že fotopasce boli primárne určené a využívané pre ochranu prírody, sú vhodné aj na ochranu majetku. V paneláku vedia dobre poslúžiť pre stráženie spoločných priestorov ako sú pivnice, kočikárne, chodby a obyvatelia panelákového domu tak môžu pokojne spávať a nemusia sa o svoje veci báť. Vhodné sú tiež do interiérov bytov či ako náhrada za kamerový systém pri strážení objektov rodinných domov.

Existujú rôzne druhy fotopascí – je možné použiť fotopascu s viditeľným alebo neviditeľným prísvitom. Fotopasce s viditeľným prísvitom poskytujú lepšie vykreslenie škvŕn a farieb, no nenápadnejšie a na ochranu majetku lepšie sú tie s neviditeľným prísvitom.

Prečo je fotopasca lepšia ako kamerový systém?

Kamerový systém je viditeľný voľným okom a preto ho páchateľ môže ľahko spozorovať. Fotopasca je dobre ukryteľná a vie byť nenápadná. Ak sa niekto v danom priestore objaví, vy sa to okamžite dozviete pomocou MMS funkcie. Preto bude pre vás jednoduché zalarmovať políciu, nech už sa budete nachádzať na ktoromkoľvek mieste na planéte. Nastavenie je úplne jednoduché – nie je potrebné pripojenie monitora a obsluha je naozaj nenáročná.

Fotopasca obsahuje dokonca aj nočné prisvietenie, ktoré zabezpečí čitateľnú fotografiu počas tmy bez zvuku a tak sa nikto nedozvie, že bola vytvorená. Ide o lacnejšiu voľbu oproti kamerovému systému. Okrem toho si poradí aj bez pripojenia do zásuvky. Páchateľ môže veľmi ľahko zhodiť istič a kamera na záložný zdroj by fungovala len do niekoľkých minút.

zdroj foto: bigstockphoto.com

Leave a Comment