Komerčné články Zdravie

Starajte sa o svoju imunitu dostatočne

Akonáhle sa prestaneme starať o svoj imunitný systém, je len otázka času, kedy nás prepadne choroba. Každý organizmus je náchylný a myslieť si, že práve ten váš nie, je smiešne. Uvedomte si, že práve imunitný systém je súčasťou zdravého fungovania organizmu. Ak je oslabený, váš organizmus nie je taký, aký by mal byť. Ak si nebudete dávať pozor, choroba vás môže trafiť pištoľou v hocijakom čase.

shutterstock_295261415

Zmeňte stravovacie návyky

Vyhýbajte sa akýmkoľvek škodlivým potravinám a zahrňte do svojho jedálnička viac vitamínu C, E a A. Odborníci tvrdia, že ak váš organizmus nemá nejaký čas prísun žiadneho vitamínu, stavebný prvok alebo minerál môže vašu imunitu výrazne oslabiť. Preto ak nechcete, aby vaša imunita nejako výrazne utrpela, jedzte viac vitamínov, ktoré sme spomínali vyššie. Kde sa nachádzajú? Nachádzajú sa v ovocí a v zelenine. Jedzte viac kelu, papriky, brokolice, kivi, jabĺk, citrónov a pomarančov. Vitamín E sa nachádza v orechoch, v rastlinných olejoch, v kapuste a vo vajíčkach.

Otužujte sa / saunujte

Aj keď vás môže zima zasiahnuť rýchlejšie ako laser, buďte pripravení. Počas celého roka sa otužujte a saunujte. Odborníci tvrdia, že práve otužovanie alebo saunovanie pomáha telu prispôsobiť sa nepriaznivým vplyvom z vonkajšieho prostredia. Ak máte v blízkosti wellness centrum, navštevujte ho. Odbúrate fyzickú a psychickú únavu a pomôžete svojej imunite.

Športujte

Nezáleží na tom, akému športu sa budete venovať. Je dôležité, aby ste sa mu venovali pravidelne. Nezabúdajte, že športovaním si okrem dobrého svalstva vypracujete aj svoju imunitu.

Leave a Comment