Cestovanie

Hľadáte last minute zájazd? Na toto si dajte pozor

Leto sa prehuplo do svojej druhej polovice. Júnové first minuty sú dávno zabudnuté, júloví dovolenkári ešte vytriasajú piesok zo svojich kufrov a lovci augustových či septembrových last minuteov sú v pohotovosti. Na čo by ste si mali dávať pozor, aby ste si nekúpili morského ježka vo vreci?

shutterstock_127662053

Výber cestovky je dôležitý

Začať by ste mali výberom cestovnej kancelárie. Istotne ste zachytili problémy CK Hechter, ktorá odmietala poistenie proti úpadku a aj naďalej predávala svoje zájazdy. Takýmto cestovkám sa radšej vyhnite a stavte na rokmi overenú kvalitu so silným finančným zázemím a desiatkami tisíc spokojných klientov. Medzi také na Slovensku patrí napríklad Tiptravel či Koala.

Porovnanie cien vám zaberie pár minút

Jasné, pri kupovaní super výhodných last minute zájazdov rozhodujú o úspešnej kúpe niekedy aj minúty, no nemali by ste hneď skočiť po prvej dovolenke, ktorá vám padne do oka. Nájdite si pár minút a porovnajte zájazdy s ďalšími cestovkami, ktoré sa dostali do vášho užšieho okruhu. Takto môžete nájsť výhodnejší zájazd za rovnakú cenu.

Katalógom veľmi neverte

Samozrejme, že v katalógoch nájdete aj dôveryhodné informácie, ale je lepšie, keď ich používate iba hlavný zdroj informácií o tom, aké destinácie, typy ubytovanie a konkrétne hotely má v ponuke cestovná kancelária. Ostatné informácie by ste mali hľadať na blogu človeka, ktorý bol na rovnakom mieste, kam sa chystáte vy. U neho nájdete neupravené fotografie a informácie, ktoré sa vám zájazd nebudú snažiť predať. 

Pozrite sa na internetové mapy

Toto je špecialita hlavne hotelov na juhu, kde ľudia vnímajú čas trochu inak. Možno na stránke hotela či apartmánu nájdete údaj, že na pláž je to približne 5 minút, ale pre istotu si to overte. Môže sa stať, že to bude 5 minút jazdy autom. Zapnite si napríklad Google Maps a za pár sekúnd viete, na čom ste. Keď si dáte pozor na toto všetko, vaša dovolenka bude naozaj dovolenkou.

Leave a Comment