Cestovanie

Naučte sa hľadať lacné letenky

Cestovanie ešte nikdy nebolo prístupnejšie ako dnes. Už za pár eur si môžete kúpiť letenky a spoznávať svet. Skutočne, nie je to tak dávno, čo írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair ponúkla spiatočné letenky z Prahy do Ríma za 1,70 €. Síce takéto akcie nie sú časté, no aj tak môžete objaviť výhodné lety. Napríklad tiež od Ryanairu – z Bratislavy do Berlína len za 10 €. To je menej ako za vlak zo Žiliny do Bratislavy. Ako hľadať takéto lacné letenky?

shutterstock_178012379

Začnite sledovať nízkonákladovky

V prvom rade by ste sa mali prihlásiť do newslettra nízkonákladových leteckých spoločností. Ktoré si vybrať? Medzi najlepšie, ktoré lietajú z našich končín, patrí Ryanair, Wizzair, easyJet, Niki či Germanwings. Jasné, newslettre sú nuda, no letecké spoločnosti v nich vždy informujú o super zľavách a akciách. Okrem toho ich sledujte na Facebooku či Twitteri. Oplatí sa to.

Používajte správne vyhľadávače

Ak letíte priamo, najlepšie urobíte, ak budete hľadať na stránke leteckej spoločnosti. Ak to nemáte cez žiadneho sprostredkovateľa, môžete ušetriť zaujímavé sumy. V prípade, že do vašej destinácie neexistuje priamy let, použite vyhľadávače lacných leteniek ako Azair.eu či Skypicker.com. Ak lietate často, určite sa pozrite na to, aké výhody má členský program, ktorý býva takmer vždy výhodný. Napríklad Wizzair ponúka ročné členstvo za necelých 30 eur a garantuje vám na každej letenke ušetriť aspoň 10 eur. Toto členstvo platí aj pre ďalšieho jedného človeka, s ktorým cestujete.

Lietajte iba s príručnou batožinou

Ak chcete znížiť cenu leteniek, lietajte iba s príručnou batožinou. Ak sa nezmestíte do tej, ktorá je zadarmo, kúpte si veľkú príručnú batožinu. Do nej sa v pohode zmestíte na predĺžený víkend aj dvaja a ušetríte. Ak letíte s Wizzair veľká príručná batožina stojí približne 9 eur. Okrem toho, že zaplatíte menej, nebudete musieť čakať na letisku, kým vám pásy vypľujú váš veľký kufor.

Leave a Comment