Cestovanie

Najľahšia túra vo Vysokých Tatrách

Nad Tatrou sa blýska, hromy divo bijú.“ Každý hrdý Slovák pozná tieto slová veľmi dobre. Každý jeden Slovák musí poznať aj naše veľhory. Ak ste ešte nikdy nenavštívili naše Vysoké Tatry, tak sa nechajte s nami unášať do krás prírody na sever nášho malého Slovenska! Ako cestovať a aká túra je najlepšia pre turistov- začiatočníkov, tak, aby ste aj vy mali krásny výhľad?

turistika

Všetko začína na Štrbskom plese

Ak už ste zo západu alebo východu, pre vás bude vždy najlepším a hlavne bezstarostným riešením ísť do Tatier vlakom. Odbremeníte sa hlavne od celodenného parkovania a horúčkovitého hľadania parkovacieho miesta. Veď predsa vašim cieľom nebolo krúžiť po parkovisku, ale pozerať krásne výhľady z tatranských vrcholov, nie? V skorých ranných hodinách chodia vlaky akurát tak, aby ste časovo stíhali sa dostať aj naspäť domov. Kde vystúpiť a začať turistiku? Najideálnejším miestom je vystúpiť v Štrbe, odtiaľ sa dá dostať zubačkou s krásnym výhľadom na okolité lesy až na Štrbské pleso. Tam to poznáte, nie? Ten krásny šikmý hotel, ktorý sa pýši pod tatranskými vrchmi! Nie je však jediný. Na Štrbskom plese sa pýšia mnohé štvor až päťhviezdičkové hotely! Hotový luxus, ktorý si môžete aj vy dopriať. Musíte mať však hlboké dno v peňaženkách! Len prechádzka okolo plesa vás dostane do varu, čo budú robiť s vami turistické chodníky, ktoré vedú zo Štrbského plesa na okolité vrchy?

Navrhneme vám jednu z najlepších turistík, odkiaľ nebudete chcieť odísť. Okolie budete mať ako na dlani a na výhľad, ktorý zažijete, budete do konca života spomínať!

Turistické trasy zo Štrbského plesa

Zo Štrbského plesa existuje mnoho turistických trás, avšak my sme sa rozhodli pre vás vybrať len tú najlepšiu, ktorú nesmiete odmietnuť.

Najlepšia trasa je zo Štrbského plesa na Predné Solisko. Je to stredne náročná túra, takže sa nemusíte obávať, že by ste po pol hodine išli vypľuť dušu, lebo by ste bol zadýchaný! Je to najľahšie dosiahnuteľný vrchol v Tatrách s nadmorskou výškou väčšou ako 2000 m.n.m.

Dobre si naštudujte trasu, zbaľte sa a vyrazte. Pekné počasie vám bude priať. Budete mať krásny výhľad na okolité vrchy. V diaľke zbadáte Gerlach a keď sa otočíte o 360º budete vidieť zozadu najznámejší najšikmejší vrch Tatier! Vaše oči sa budú pásť!

Leave a Comment