Bývanie

Uchovanie chládku vo vašom obydlí

Teplý front k nám onedlho zavíta a vy už teraz lamentujete nad neznesiteľnými horúčavami? V lete to inak ani nebýva, veď kto z nás by bol spokojný, keby zrazu pri opaľovaní sa pri vode začalo zrazu snežiť? Hlúposť! Nič takého nikdy nehrozilo ani nehrozí. Každý z nás si trošku polamentuje pri vysokých teplotách, avšak môžeme byť radi, že máme pekné horúce leto, ktoré nám dovolí zbaliť nohy na plecia a utiecť k vode.

Pri vode je všetko omnoho jednoduchšie, ale čo doma? Doma sa neznesiteľné horúčavy oveľa ťažšie znášajú. Vtedy by ste sa najradšej schovali do pivnice a celé dva mesiace odtiaľ nevyliezli. Bohužiaľ, takto to nepôjde. Takto to nefunguje. My vám poradíme ako si môžete poradiť s nástrahami horúceho slnka. Nevpustite ho k sebe!

tma

Ventilátory sú dôležité

Ak chcete mať dôkladný prievan v miestnostiach jednoznačne si nezabudnite nainštalovať do nich chladivý ventilátor. Vlasy vám bude chcieť roztrapatiť, avšak nechajte sa. Horúci vzduch rozvíri skôr ako napočítate do troch! V každom druhom obchode nájdete rôzne ventilátory, buď taký, ktorý fúka jedným smerom, alebo taký, ktorý sa otáča na všetky svetové strany. Geniálne! Ale pozor, ventilátor nenechávajte pustený keď nie ste doma! Veď už odmalička vás matky učili, aby ste spotrebiče pri vašej absencii v obydlí nenechávali v elektrike. Nedajbože môže nastať nejaký elektrický skrat a vaše obydlie môže zhorieť v plameňoch!

Kedy vetrať miestnosti?

Vonku je už taká páľava, že nemôžete ani vyvetrať. Márne lamentujete nad tým, že máte v dome teplo, keď vy ste sa rozhodli vetrať až v obedňajších alebo popoludňajších hodinách! Vtedy je slnko najvyššie a je aj najintenzívnejšie. Je dobré si trošku skôr privstať a vtedy vyvetrať. Teploty ešte nedosahujú astronomické čísla, takže sa vám chladný vonkajší vzduch prenesie aj k vám do vášho obydlia.

Zastreté žalúzia a rolety

Nechcete byť zabednení vo svojich obydliach? Ak máte žalúzia, tak takýto problém nemusíte riešiť vôbec. Stačí ak žalúzie zastriete proti slnečným lúčom, poprípade zastriete bledé rolety, ktoré nepriťahujú slnko a slnečné žiarenie zmiernite o vyše 70%. Bude sa vám omnoho lepšie dýchať vo vašom obydlí.

Leave a Comment