Bývanie Praktické tipy

Čo nesmie chýbať v detskej izbe

Zariaďovanie detskej izbičky nie je jednoduché ako sa spočiatku zdá. Všetko záleží samozrejme aj od toho, koľko rôčkov má vaše dieťa. Buď je to ešte malé batoľa alebo staršie dieťa. Maličké detičky vám ešte neporadia akú farbu steny by si priali v detskej izbe, avšak tie staršie už áno. Ak máte už staršie odrastené dieťa, je dobré sa ho spýtať na názor ako by mala vyzerať jeho detská izba. Berte na vedomie, že tú izbičku bude obývať vaše dieťa, nie vy! Možno má iný vkus, možno sa mu namiesto zelenej farby, ktorú tam chcete vy dať bude viac páčiť modrá.

Pri zariaďovaní berte na vedomie potreby dieťaťa

Ako správny rodič by ste mali brať do úvahy potreby a záľuby vášho dieťaťa. Ak chce vaše dieťa do izbičky veľkú posteľ, tak by ste mu mali vyhovieť. Veď to nie je predsa zlý nápad, predsa len dieťa vyrastie a širšia a dlhšia posteľ sa vám určite hodí! Je treba myslieť aj ekonomicky, nemôžete kupovať za niekoľko stoviek eur drahú posteľ len preto, že si vaše dieťa duplo, že chce práve túto!

Malé detičky sa radi naháňajú, behajú po izbe, tak by nebolo vhodné, aby sa v ich detskej izbe nachádzali ostré predmety, o ktoré by sa mohli ľahko zachytiť a škaredo si ublížiť. Márne by ste sa potom chytali za hlavy, keby vaše dieťa prišlo za vami s plačom, že chce pofúkať kolienko!

Dobre si premyslite, aké zariadenie dáte do izby vášho dieťaťa. Život vášho dieťatka je ako jedno veľké dobrodružstvo, preto dbajte na to, aby izba dieťaťa bola navrhnutá podľa jeho povahy.

Čo máme na mysli? Ak sa váš drobec rád hrá na zemi s autíčkami alebo bábikami, je vašou povinnosťou rozprestrieť tam koberec, aby vaše dieťa neprechladlo. Ak sa z vášho dieťaťa stáva umelec a rado kreslí po stenách, zaobstarajte mu tam tabuľu, na ktorú si môže veselo zväčšovať svoje umelecké diela. Ak sa rado vyvaľuje v postieľke, tak mu kúpte mäkký matrac, na ktorom si bude môcť v kľude aj poskákať, bez toho, aby ste sa báli, žeby ho prederavil.

Detičky sú také malé šidielka, tak preto dbajte na zariadenie izby. Nech tam nič nechýba.

Leave a Comment