Zdravie

Dali ste si predsavzatie schudnúť? Splňte ho

Schudnúť, to je štatisticky najčastejšie novoročné predsavzatie, ktoré si ľudia dávajú. Okrem toho je podporené aj týmito ďalšími – lepšie sa stravovať, začať športovať, prestať fajčiť či piť menej alkoholu. Keď chcete schudnúť a myslíte to naozaj vážne, mali by ste plniť všetky tieto predsavzatia. Tu sú rady, ktoré vám pomôžu dodržať váš prísľub. Najdôležitejšia je pevná vôľa. Ak ju nemáte, nájdite si kamarátku, ktorá si dala podobné predsavzatia a spoločne sa podporujte a dodávajte si silu v kritických momentoch. Takto to zvládnete oveľa lepšie. A čo ďalej?

shutterstock_178005374

Základom je upraviť jedálniček

Veľmi dôležité je upraviť si jedálniček, nemusíte sa však vzdať svojich obľúbených jedál a pochutín, pretože základom je spáliť viac kalórií ako denne prijmete. Preto môžete denne pod jednou podmienkou zjesť aj kilo mliečnej čokolády, a tou podmienkou je, že spálite minimálne o jednu kalóriu viac ako má kilo čokolády. Ale to by ste sa uštvali k smrti veľmi skoro, preto je lepšie znížiť príjem sacharidov – vymeňte si prílohy ako hranolky, ryža, knedľa či cestoviny za čerstvú zeleninu. Takto bude oveľa jednoduchšie spáliť viac kalórií ako prijmete.

Hýbte sa aj mimo posilňovne

Keď chce človek chudnúť, ako prvé mu napadne, že začne chodiť do posilňovne. Jasné, veď prečo nie, tam sa dá skvelo schudnúť. Ideálne však je, keď k tomu pripojíte aj rôzne kardio cviky. Sú to cviky, ktoré robíte aspoň 45 minút 3x do týždňa, zvýši sa vám tepová frekvencia na 160 a spaľujete pri nich energiu. Medzi najlepšie takéto cviky patrí – turistika, spinning, zumba, plávanie a behanie. Behanie je zrejme najlepšie.

Skúste cvičenie s vlastnou váhou

Veľkým hitom je aj cvičenie s vlastnou váhou, ktoré je ideálne práve na chudnutie, pretože necvičíte s činkami, ale iba s vlastným telom. A tak nenaberáte svalový objem, ale chudnete a spevňujete svoje kostrové svalstvo. Veľkou výhodou je, že si môžete zacvičiť kdekoľvek, nemusíte za to nič zaplatiť a nemusíte čakať ako v posilke, kým sa vám uvoľní stroj a vy si môžete zacvičiť. Každopádne si pamätajte – pevná vôľa, veľa pohybu a zjednodušený jedálniček a úspech sa dostaví.

Leave a Comment