Komerčné články

Chystáte sa zakladať spoločnosť? Uľahčite si to

Podnikanie je skvelý spôsob, ako môžete dať voľnejší priebeh svojim nápadom, myšlienkam a filozofii bez toho, aby vám to musel schváliť váš šéf. Teraz ste šéf vy. Založenie spoločnosti je skvelý nápad, čo však je už menej skvelé, je proces, ktorý kvôli tomu musíte absolvovať. Trvá približne dva týždne, kým bude vaša spoločnosť založená. Dva týždne vyplňovania formulárov, návštev úradov a byrokracie. Žiaľ, nemáte možnosť ako obyvatelia Estónska, sadnúť si k PC a vybaviť celý tento proces cez internet. Máte však možnosť využiť svoj čas efektívnejšie. Ako na to?

shutterstock_1544107

Využite služby externej spoločnosti

Ľudia si začali uvedomovať hodnotu svojho času, a tak sú ochotní zaplatiť aj určitý poplatok za to, aby založenie svojej eseročky nemuseli absolvovať. A kto to za nich urobí? Existujú firmy, ktoré sa špecializujú práve na túto oblasť – vy zaplatíte od 244 € vrátane všetkých poplatkov a profesionáli založia firmu miesto vás. Ale presne takú, ako ste si želali – eseročku, akciovku, predmety podnikania a aj sídlo firmy bude podľa vašich požiadaviek. Čo musíte urobiť okrem zaplatenia sumy? Podpísať pár dokumentov a raz navštíviť daňový úrad a potom môžete váš čas využívať oveľa efektívnejšie – stretnutia s obchodnými partnermi, získavanie zákazníkov, alebo jednoducho robte to, čo máte najradšej.

Nechce sa vám čakať?

Ak sa vám nechce čakať približne tých 14 dní a chcete mať firmu čo najrýchlejšie, je tu možnosť, ktorá vám umožní začať podnikať najneskôr do 24 hodín po tom, čo podpíšete zmluvu. Je to predaj už existujúcich spoločností, ktorý vám umožní expresne rýchly štart v podnikateľskom svete. Na výber máte viacero spoločností, populárny je predaj sro ako platcu DPH, ready made spoločností, ktoré nemajú žiadnu obchodnú históriu a niektorí uvítajú aj možnosť kúpy aktívnej spoločnosti, ktorá generuje tržby. Samozrejme, takéto firmy sú drahšie. Oslovilo vás niečo z tejto ponuky?

Leave a Comment