Komerčné články

Pripravte svoje auto na zimu

Zima dá vášmu autu poriadne zabrať a vy sa tomu nevyhnete, ani keby ste veľmi chceli. Teda, ak nechcete priviesť svojho štvorkolesového miláčika do hrobu – zimné pneumatiky, nemrznúca zmes to ostrekovačov a chladiča či časté návštevy autoumývarne, aby ste zabránili snehu so soľou rozožraniu karosérie vášho auta. Tu je niekoľko rád, nech nie ste počas celej zimy so svojim autom na nože.

shutterstock_116279278 (1)

Zimné pneumatiky vymeňte čas

Zákon hovorí, že zimné pneumatiky musíte mať od 15. novembra do 31. marca aj vtedy, keď je 20 stupňov. Nič sa nedá robiť, no keď prituhuje a mrzne už koncom októbra, nebráňte sa a zimné pneumatiky vymeňte. Predsa len bezpečnosť je na prvom mieste. Teda aspoň by mala byť. Keď sme pri gumách, zimu bez zbytočného rozčuľovania vám pomôžu prežiť aj gumené autorohože.

Používajte gumené rohože do auta

Špinavý roztopený sneh so soľou je pre koberčeky v aute nepriateľom číslo jeden. Aj preto je rozumné používať rohože do auta, ktoré zachytia všetok neporiadok, ktorý by sa z topánok dostal na koberčeky a vy by ste na jar museli hľadať dobrý tepovací servis.

Znížte spotrebu

Čím menší odpor vzduchu má vaše auto, tým menej paliva spotrebuje. Milujete lyžovanie a neviete si bez neho predstaviť zimu? Vždy keď sa vrátite z lyžovačky, dajte truhlu na lyže zo strechy dole. Pretože spotreba s truhlou môže narásť aj o viac ako 1 liter/100 km. Nebuďte lenivý a tých pár minút si nájdite.

Nejazdite na „plecháčoch“

Zimné prezutie môže spôsobiť, že vaše liatinové disky budú musieť do jari počkať v pivnici či garáži, kým zase vyrazia do akcie. Dnes však nie je problém kúpiť puklice, ktoré nevyzerajú ako hororová napodobenina diskov. Predsa len vaše auto bude vyzerať oveľa lepšie, keď naň dáte puklice a zakryjete nevábne plechové disky. Aj vďaka tomuto bude pre vás tohtoročná zima v spoločnosti vášho štvorkolesového miláčika oveľa príjemnejšia.

Leave a Comment