Cestovanie

Čo vám ponúka Porto?

Porto je druhým najväčším mesto Portugalska, ale nemusíte sa báť, že by vás ohromilo svojou veľkosťou. Skôr vás prekvapí svojou krásou, hoci nepatrí medzi európske veľkomestá. A práve to ho robí výnimočným – ani veľké, ani malé mesto, kde nájdete poriadny kus histórie, ktorý je doplnenými modernosťou. Hlavnou dominantou, ktorú nemôžete prehliadnuť, ani keby ste sa počas celého výletu pozerali iba pod nohy, je Ponte Maria Pia. Je to majestátny most nad riekou Douro, ktorý navrhol Gustave Eiffel a má podobný štýl ako Eiffelovka.

shutterstock_164380868

Cesta za portským víno

Aj ten, kto nikdy o meste s takýmto názvom nepočul, musel aspoň raz počuť o portskom víne. Čím je výnimočné? Hlavne svojou silou, obsahuje viac ako 20 % alkoholu, čo je takmer dvojnásobok bežného vína. Vyberte si jedno zo známych portských vín – Taylor`s, Sandeman či Calem a navštívte vinárske domy, kde sa vyrába tento nápoj. Krásne budovy, atmosféra kamenných viníc, vôňa vína – to všetko na vás čaká.

Štvrť Ribeira a rieka Douro

Krásna mestská štvrť Riberia, ktorá je zapísaná v kultúrnom dedičstve UNESCO. Čím je výnimočná? Hlavne svojimi roztomilými farebnými domčekmi, magickými uličkami, rozprávkou atmosférou, na ktorej sa podieľa promenáda na brehu rieky Douro. Keď sa tadeto prechádzate ani nemáte pocit, že ste v jednej z najnavštevovanejších turistických destinácií v Portugalsku.

Nádherná portská architektúra

Nájdete tu kombináciu krásnych historických budov so štýlovými modernými. Ktoré musíte navštíviť? Jednou z najfascinujúcejších stavieb je barokový kostol Clerigos, ktorý vás zaujme svojou charizmou a majestátnosťou. Ďalej by ste nemali vynechať modernú stavbu Casa da Musica – hlavná koncertná sieň v Porte, ktorá je právom označovaná za skvost. Chcete vidieť jedno z najkrajších kníhkupectiev sveta? Navštívte Livraria Lello, budete mať pocit, že ste sa ocitli vo filme Harry Potter.

Toto neveľké, no o to krajšie, portugalské mesto ponúka ideálne miesta pre turistov, ktorí nemajú radi tlačenice a zbožňujú jedinečnú atmosféru. Ak ste ešte neboli v Porte, je čas to napraviť.

Leave a Comment