Zdravie

Cítite sa neustále unavene? Dobite si energiu takýmito spôsobmi

Ak pracujete od nevidím do nevidím, únavu poznáte dôverne. Vyše polovica Slovákov sa sťažuje na únavu bez ohľadu na to, v akej oblasti pracuje. Sme neustále pod stresom a zahmlievať to nepripadá do úvahy. Namiesto toho, aby sme sa snažili pracovať čo najviac, ako nám telo dovolí, mali by sme si uvedomiť, že stres ničí naše zdravie. Ak sa cítite neustále unavené a chcete pre svoje telo spraviť naozaj maximum, mali by ste sa držať nasledujúcich rád. Sú overené z praxe.

shutterstock_247427428

Lepšie stravovanie

Tým, že budete obmedzovať stravu, únavu neprekabátite. Aby ste sa cítili plní energie, nemali by ste zabúdať na raňajkovanie. Práve v tomto býva problém najmä u ženách, ktoré dúfajú, že akonáhle vynechajú raňajky, schudnú. Omyl! Za hodinu – dve vás chytí taký vlčí hlad, že nebudete mať problém vyjesť aj celú chladničku. Tak teda, myslíte si, že keď vynecháte raňajky, schudnete?

Okrem toho, že budete pravidelne raňajkovať, nemali by ste zabúdať aj na ovocnú desiatu. Ovocie obsahuje také veľké množstvo vitamínov, ktoré dokáže ochrániť váš imunitný systém a dodá vám veľa energie.

Tekutiny, žiadna káva a alkohol

Okrem lepšej stravy by ste mali zabudnúť na časté pitie kávy a alkoholu. Ak neholdujete káve a ani alkoholu, dobre robíte. Práve káva, o ktorej mnohí tvrdia, že je životabudičom, vám nedodáva energiu. Pripravte si radšej čerstvú ovocnú šťavu, poprípade bylinkový čaj. Povzbudí vás to oveľa viac ako káva a alkohol.

Pohybujte sa

Únavy sa dokážete zbaviť jediným spôsobom, a to pohybom. Pre niekoho trošku nelogické, ale ak sa začnete venovať športom, uvidíte, že únava začne postupne miznúť. Čerstvý vzduch potrebujeme nezávislé od toho, či je zima, jar, jeseň alebo leto. Chodievajte do prírody a snažte sa vyhýbať mestskému smogu vždy, keď sa vám dá. Dobíjajte si energiu slnkom.

Venujte sa koníčkom

Nezávislé od počasia, venujte sa svojim koníčkom. Tým, že budete neustále pracovať, sedieť pri televízore alebo pri počítači, budete pociťovať únavu. Chodievajte na tance, do fitness centra, na výlety, alebo sa venujte pleteniu a háčkovaniu. Robte to, čo vás baví. Dodá vám to energiu v tomto chmúrnom ročnom období.

Leave a Comment