Cestovanie Komerčné články

Dve atraktívne miesta vo Vysokých Tatrách, ktoré vám ponúknu naozaj nádherné výhľady

Krásnych miest máme na Slovensku neúrekom. Turisti, ktorí chodievajú na turistiky pravidelne, neustále navštevujú nové a nové miesta a po čase sa vracajú aj na tie, ktoré ich v minulosti zaujali. Ak milujete hory a hľadáte inšpirácie, kam ísť v najbližšej turistickej sezóne, možno práve v našich tipoch nájdete skvelé inšpirácie.

Téryho chata

Návštevníci Vysokých Tatier túto miestnu chatu veľmi dobre poznajú. Je to jedna z mála chát, ktoré sú aj po letnej uzávere chodníčkov otvorené aj počas zimy. Na Téryho chatu sa najčastejšie chodieva z Hrebienka. Postupne postupujte na Rainerovu útulňu, okolo Obrovského vodopádu, ďalej na Zamkovského chatu a následne po asi dvoch hodinách uvidíte Téryho chatu. Z Téryho chaty si môžete vychutnať výhľad na Malú Studenú dolinu. Pokojne si pred chatou môžete rozložiť teleskop a pozorovať nočnú oblohu. Chata poskytuje 24 lôžok a v prípade, že sú plne obsadené, poskytne vám karimatku a deku. Téryho chata je najvyššie položená chata vo Vysokých Tatrách, ktorá je otvorená celoročne. Prvenstvom sa ale pýši Chata pod Rysmi, ktorá je vo výške 2250 m.n.m. Pre porovnanie Téryho chata je v nadmorskej výške 2015 m.n.m. Chata pod Rysmi je ale počas zimného obdobia zatvorená.

Kriváň – symbol Slovenskej republiky

Kriváň – vrch, ktorý je symbolom Slovenskej republiky, ponúka taktiež nádherné výhľady. Neraz tam môžete stretnúť astronómov, ktorí si sem doniesli astronomický ďalekohľad a pozorovali nebeské divadlo. Cesta na Kriváň je pomerne náročná najmä v priebehu letnej turistickej sezóny, kedy sa na tento najvýznamnejší vrch v Tatrách vyberie najväčší počet turistov. Na Kriváň môžete ísť z Troch Studničiek, alebo od Štrbského plesa smerom na Jamské pleso. Jednoduchšia trasa je z Troch Studničiek, ale krajšie výhľady ponúka práve trasa od Štrbského plesa. Z vrchola Kriváňa dovidíte až do Poľska, zbadáte Oravskú priehradu, Liptovskú Maru a dovidíte až do Slovenského Rudohoria. Kriváň je síce počas zimnej sezóny uzavretý (dostanete sa naň až od polovice júna), ponúka však také výhľady, ktoré sa vám navždy vryjú do pamäte.

Leave a Comment