Zdravie

Chráňte si svoje oči

Oči sú azda najdôležitejším orgánom na našom tele a práve preto by sme si ich mali chrániť. Prečítali ste si azda aj milión článkov o tom ako sa chrániť, ale nič užitočného ste tam nenašli? Žiadne užitočné informácie, ktoré by boli aj pre vás prospešné! Pokrčte všetky noviny s článkami o očiach a čítajte nás! My vám poradíme, ako si tento dôležitý orgán chrániť a ako si udržať dlhé roky dobrý zrak.

shutterstock_139876522

Zrak a ľudia

Okolité krásy. Bez očí by sme ich nemohli vôbec vnímať a preto je obdivuhodné ako sa s tým dokážu vysporiadať ľudia, ktorí o zrak prišli. Je fascinujúce ako sa urputne snažia vynahradiť si tento hendikep. Ľudia, ktorí prídu o svoj zrak sa snažia vnímať okolitý svet cez ostatné zmysly. Avšak je veľmi náročné ho nahradiť. Otázkou je ale či sa dá zrak plnohodnotne nahradiť. Plnohodnotne zrejme asi nie, avšak ak chcete predísť strate zraku snažte sa predchádzať problémom, ktoré vás môžu oň pripraviť. Aké sú to?

Sledovanie televízie a žiarenie z mobilov

Možno si ani neuvedomujete, ale nepretržitým sledovaním televízie a ťukaním do mobilného telefónu si len škodíte. Žiarenie, ktoré vydávajú tieto technické vymoženosti 21. storočia spôsobujú to, že sa váš zrak postupne ale určite kazí. Skúste tomu nejako zabrániť, alebo skúste pre začiatok aspoň obmedziť sledovanie televíznych programov a filmov, poprípade obmedzte mobilné telefóny. Dosť dôležitá požiadavka, avšak vy to vidíte nereálne. Kto by sa už v dnešnej modernej technickej dobe zaobišiel bez televízora alebo mobilného telefónu? Azda nikto. A to je ten problém, v dnešnej dobe fungujeme v dvoch svetoch, v tom reálnom a v tom virtuálnom. Vaše oči týmto veľmi trpia. Pre vaše zdravie skúste sa čo najviac snažiť obmedziť návštevu virtuálneho sveta a skúste existovať najmä len v tom reálnom. Oči sa vám za to odvďačia.

Čo je prospešné pre oči?

To je dobrá otázka. Vaše staré mamy vám radia jedno a články „odborníkov“ v tlači niečo úplne iné. Tak kde je pravda? Čomu máte veriť? Ste zmätený? Vaším jediným dobrým spoľahlivým liekom je jesť zdravú a vyváženú stravu, v ktorej nesmie chýbať veľký príjem mrkvy. Prečo mrkvy? Už len z toho dôvodu, že mrkva obsahuje veľké množstvo karotenoidov, ktoré sa postupne menia na vitamín A. Práve ten je prospešný na zdravé oči. Práve preto má takú krásnu oranžovú farbu. Lákavá, nie? Taká na zakusnutie, nemyslíte?

Zdravou stravou a obmedzením žiarenia si zabezpečíte zdravé oči. Tak jedzte zdravo a obmedzte mobily a televíziu!

Leave a Comment