Komerčné články

Všetko čo súvisí so zavlažovaním

Nepretržité vysoké teploty v letných mesiacoch spôsobujú rapídne vysychanie pôdy a odumieranie poľnohospodárskych rastlín. Čo preto robiť, aby takýto stav už nikdy nenastal? Klimatické podmienky môžeme len čiastočne ovplyvniť, ale čo robiť preto, aby sme každoročne neprichádzali o vypestovanú úrodu? Jediným vaším riešením v extrémnych horúčavách je dať si vyrobiť taký zavlažovací systém, ktorý bude pravidelne zásobovať vaše rastlinky vodou. Investícia do zavlažovacích systémov sa vám vyplatí, tak neváhajte a zaobstarajte si ho skôr, ako vám slnko vypáli už dozreté plody.

shutterstock_162885644-1

Správne fungovanie zavlažovania

Ak chceme, aby nám zavlažovanie správne fungovalo, musíme dávať pozor na tieto dôležité veci. Ako prvé by sme si mali určite všímať, to v akom množstve sa voda dostáva na pôdu. Nie je dobré ak sa voda valí na jedno miesto a ostatné ostáva naďalej suché. Jednoducho laicky vysvetlené. Treba dbať na kvalitu tlakového média, ak nechceme, aby sa voda zo zavlažovacieho systému dostala do sekundy von. Čo na to potrebujeme? Je dôležité mať kvalitné tlakové tesnenie, ktoré nám udrží vodu tam kde treba a neprepustí von ani kvapku. Kde nájdeme takéto tesnenie? Skúste sa obrátiť na firmu NOVOTECHNO. Majú len tie najlepšie. Tesnenia od NOVOTECHNO nepustia na prechádzku ani jednu kvapku!

Zavlažovací systém je už v plnom prúde, avšak vám sa zdá, že vydáva akési čudné zvuky, ktoré neviete identifikovať? Čo to asi môže byť?

Podozrivé zvuky

O čo sa jedná? Z čoho vychádzajú tieto zvuky? Načúvate a vám sa zdá, že tieto čudné zvuky vychádzajú z vášho zavlažovacieho systému? Je to dosť možné, pravdepodobne máte poškodený alebo vám chýba gumený silentblok. Nikdy ste ešte o takejto súčiastke nepočuli? Tieto gumené silentbloky sa používajú na stlmenie kmitov v rôznych poľnohospodárskych strojoch, ventilátoroch ale aj v zavlažovacích systémoch. Ak vám váš zavlažovací systém nadmerne vibruje alebo vydáva podozrivé klopavé zvuky problém bude jedine v poruche silentbloku. Vezmite lupu a bližšie naň nahliadnite. Chcete mať predsa kľud a nie každú chvíľku počúvať klopavé zvuky!

Ochrana zavlažovacieho systému

Pre správne fungovanie vášho zavlažovania je potrebné zabezpečiť výmenu starého ložiska vášho zavlažovacieho stroja za nové. Vy však chcete vedieť čo je potrebné na výrobu takéhoto ložiska? Na výrobu tohto ložiska je potrebný odolný textit J. Prečo práve textit J? Vy ešte neviete, že má najlepšie klzné a mechanické vlastnosti?

Leave a Comment