Cestovanie

Cestujete na vlastnú päsť? Vyberte si najlepšie ubytovanie

Cestovanie na vlastnú päsť v dnešnej dobe rastie na popularite – letenky doslova za pár eur, lacný benzín, vlaky pre študentov zadarmo, na internete nájdete a vybavíte všetko potrebné pred cestou. Dokonca aj ubytovanie. Ak máte radi svoj štandard a radšej si priplatíte 5 € za niečo útulnejšie, ako keby ste mali spať na izbe s 5 cudzími ľuďmi v nejakom hosteli, tieto rady vám pomôžu nájsť ubytovanie presne podľa vášho gusta.

shutterstock_229736875

Chcete najlacnejší hotel? 

Vedeli ste o tom, že ak si prezeráte rovnaký hotel v rovnakom termíne cez Booking.com a Hotels.com je veľká pravdepodobnosť, že ceny za úplne totožné izby budú rozdielne? A to sú len dva najväčšie vyhľadávače ubytovanie, keď sa pridajú aj tie menšie, máte viac ako stovku možností, vďaka ktorým si môžete zajednať apartmán. Čo však robiť v takom prípade, že nechcete porovnávať ceny manuálne? Vyskúšajte stránku Trivago.com. Je to vlastne porovnávač cien ako Heureka.sk, s tým rozdielom, že Trivago sa špecializuje iba na hotely, penzióny či hostely a vždy vám nájde najvýhodnejšiu cenu. Môžete mu dôverovať? Môžete, pretože zarába na províziách od hotelov, ktorých ubytovanie predá cez svoju stránku, takže má skutočne záujem o to, aby ste videli tie najvýhodnejšie cenové ponuky.

Ako vybrať hotel

Nie vždy je dobré vyberať si iba podľa ceny. Musíte nájsť ideálny pomer medzi cenou za hotel a tým, čo dostanete. Skúste vyberať hotelové izby bez raňajok – poznáte to, hotelové raňajky sú nudné. Nudné a drahé. Za rovnakú cenu sa dokážete najesť v nejakom roztomilom miestnom bistre a spoznať nových ľudí, nielen turistov. Veľmi dôležitá je lokalita hotela, takže aj keď dané mesto vôbec nepoznáte, zapnite si Google Maps a pozrite si lokalitu, zistite si ako ďaleko to je do centra pešo a MHD. Je blízko zástavka metra či autobusu? Ak je to ďaleko, poobzerajte sa po novom mieste.

Na čo si dávať pozor 

Rozhodne si vždy, predtým ako zaplatíte za hotel, pozrite recenzie od ľudí, ktorí tam boli ubytovaní. Ale pozor, rozdeľte týchto ľudí na dve skupiny – na trollov a tých, ktorí skritizujú všetko a nemusia mať na to žiadny dôvod a na tých, ktorí majú už niečo precestované a chyba bola naozaj na strane hotela. O čistote hotela vám veľmi napovedia fotografie kúpeľne. Ak vidíte, že je kúpeľňa zanedbaná a medzi špárami tam bujnie pleseň, o hoteli vám to veľa prezradí. Ak budete hľadať nabudúce ubytovanie a urobíte toto všetko, nielenže nájdete hotel za príjemnú cenu, ale aj na dobrom mieste a s peknou izbou. Bon Voyage.

Leave a Comment