Cestovanie

Bratislava, ako ju nepoznáte

Každý by mal ísť na výlet do hlavného mesta svojej krajiny aspoň jedenkrát. Je to nepísané pravidlo a veľa ľudí sa ho snaží dodržať a väčšine sa to aj darí. No výlet do Bratislavy býva najčastejšie obmedzený len na tie najznámejšie pamiatky – Bratislavský hrad, fotka pri Čumilovi, výlet na Kamzík, pozrieť si budovu starého Slovenského národného divadla či Grasalkovičov palác, kde sídli prezident. No to nie je všetko, čo v Bratislave nájdete. Skúste navštíviť aj tie zákutia, ktoré turisti až tak dobre nepoznajú.

shutterstock_138951215

Bratislavské „tajné“ zákutia

Samozrejme, bola by teraz chyba, keby ste odignorovali všetky najnavštevovanejšie pamiatky, no bola by ešte väčšia škoda, keby ste nenavštívili menej známe miesta, ktoré vám Bratislava ponúka. Nejde o žiadnu turistiku, žiadne obdivovanie pamiatok. Je to skôr vychutnávanie si krásnych miesta a užívanie si života. Medická záhrada, ostrov zelene v betónovej džungli, vám ponúka skvelé miesto na piknik. Zoberte si deku, košík s dobrotami, ktoré si môžete nakúpiť v stále populárnejších a stále lepších bistrách, dobré víno z preslávenej bratislavskej vinárskej oblasti a užite si dokonalý relax.

Ďalším skvelým miestom s genius loci je Pamätník na Slavíne. Bratislava na dlani, výhľad ako z veľkej knihy, pokoj, iba vy a vaši blízki a nasávanie atmosféry. Skvelou možnosťou je aj prechádzka po brehu Dunaja s následným zakotvením v Dunajskom pivovare, ktorý je v krásnych priestoroch lode alebo v letných mesiacoch Magio pláž, kde si môžete posedieť v príjemnom prostredí, vychutnať si skvelý film či hudbu a to všetko zadarmo.

Vyskúšajte to najlepšie z gastronómie

Bratislavská gastronómia je v rozkvete. Dôkazom sú desiatky skvelých kaviarní, kde si môžete vychutnať v magickej atmosfére skvelú kávu, domáce dezerty či len čaj a pokoj. Za všetky spomeniem napírklad Café MONO, Štúr alebo Mondieu. Kaviarenská kultúra prežíva svoje renesanciu. Vďakabohu. Okrem toho ako fénix z popola vstala aj výroba piva v minipivovaroch. Keď zbožňujete pivo, ktoré sa nebojí vystúpiť z davu, rozhodne navštívte Hostinec Richtár Jakub, kde nájdete širokú a skvelú ponuku nielen slovenských pív. Čo sa týka kulinárskeho zážitku, nemali by ste vynechať bistro U Kubistu, Savage Garden alebo aj St. Germain. Rýchle a jednoduché jedlá z tých najlepších surovín od skvelých kuchárov. Bratislava vás už očakáva.

Leave a Comment