Cestovanie

6 tipov, ako si vybrať správnu dovolenku

Leto je už v plnom prúde a rozbieha sa aj dovolenková sezóna. Každý sa vás pýta, kam sa chystáte na dovolenku a vy ešte stále nepoznáte odpoveď? Keď sa budete riadiť týmito tipmi, k odpovedi sa dopracujete veľmi ľahko a hlavne rýchlo. Čím by ste mali dodržať, aby ste boli spokojný?

shutterstock_79973056

1. Vyberte si overenú cestovku

Čím je cestovná kancelária dlhšie na trhu, tým vám hrozí menšie riziko, že sa dostane do insolvencie. A ostať zaseknutý niekde v cudzine a nevedieť, čo sa bude diať, nie je nič príjemné. Preto stavte na overené značky, ktorým dôverujú tisíce klientov a ešte nikdy neboli nespokojní.

2. Porovnávajte ceny

Nekúpte si hneď prvý zájazd, ktorý sa vám bude zdať cenovo výhodný. Skúste sa poobzerať aj u konkurencie a nájsť ten, ktorý je najlepší v pomere cena vs. výkon. Takže nie je dôležitá len cena, ale aj kvalita. Ale pozor, priveľmi nešpekulujte, lebo sa vám môže stať, že vám zájazd niekto vyfúkne.

3. Katalóg nemôže byť váš hlavný zdroj informácií

Neverte katalógom, získajte si vlastné informácie o tom-ktorom stredisku. Pozrite si fotky na internete od turistov, ktorí tam už boli. Istotne sa k takým vďaka Googlu dopátrate. Najlepšie by bolo, keby ste našli aj nejaké turistické video z danej destinácie – najmenej skreslený pohľad.

4. Čítajte recenzie

Síce sa z fotiek dá toho vyčítať pomerne dosť, no veľa informácií ostane skrytých. Práve preto je dobré nájsť si blogy ľudí, o tom ako boli na tomto mieste spokojní, čo sa im páčilo, čo im naopak prekážalo, či by sa tam ešte vrátili alebo už nikdy viac. Tieto informácie majú pre vás cenu zlata.

5. Nedovolenkuje už pred podpisom zmluvy

Buďte ostražitý aj pred dovolenkou, až keď šťastne dorazíte na miesto, vypnite. Čítajte si v zmluve všetko podrobne. Buďte opatrný najmä pri ultra výhodných last minute zájazdoch. Hlavne sa zamerajte na tie malé písmenká, ktoré môžu skrývať rôzne poplatky navyše.

6. Preverte si informácie, ktoré dostanete

Rozhodli ste sa pre tento hotel kvôli tomu, že to je z neho na pláž iba 30 m? Skontrolujte si to. Pri dnešných technológiách stačí zapnúť Google maps a overiť si, či je to skutočne tak. Nezaberie vám to veľa času, zatiaľ čo 20 minútové šliapanie na pláž z hotela, z ktorého to malo byť 50 m, vám čas zaberie času až priveľa.

Tip redakcie: Doporučujeme vybrať si dovolenku na eDovolenky.sk a vycestovať na dovolenku do Talianka.

Leave a Comment