Cestovanie

5 tipov na jesenný výlet v Európe

Jesenné výlety sú ideálne – nie je príliš teplo ani príliš zima, je tak akurát, aby ste mohli mať cez deň ešte krátke tričko a večer si obliecť mikinu alebo jesennú bundu. Jednoducho radosť výletovať. Hľadáte inšpiráciu pre vašu ďalšiu cestu? Pozrite si týchto 5 tipov na výlet v Európe.

Dubrovník

Chorvátsko nie je iba o štrkových plážiach plných českých a slovenských turistov a predávačov kukurice. Nájdete tu aj čarovné a historické mestá, ktoré dobyli svet. Dubrovníku sa to podarilo a vďaka svojej jedinečnej architektúre sa objavil aj v kultovom seriáli Game of Thrones. Pozrite sa, čo všetko tu na vás čaká.

https://www.youtube.com/watch?v=uGhSSeFttU

 

Lisabon

Portugalsko tak trochu stále leží v tieni Španielska, čo je veľká chyba, pretože tu narazíte na menej turistov a menej známe miesta. Síce každý pozná hlavné mesto Portugalska, Lisabon, ale koľko vašich známych tam bolo? A teraz sa spýtajte na to, koľko známych bolo v Barcelone. Toto mesto je čarovné a jeho žlté električky dokonale dotvárajú kolorit tejto prístavnej metropoly.

Salzburg

Rodné mesto Mozarta, v ktorom na každom kroku natrafíte na lahodné marcipánové Mozartove gule. Ale slávne nie je vďaka tomuto géniovi, turisti ho zbožňujú aj vďaka jeho atmosfére a historickej architektúre. Navyše je iba v susednom Rakúsku, takže Salzburg môžete navštíviť aj bez toho, aby ste si bookovali letenky.

Vysoké Tatry

Prečo jazdiť za hranice, keď aj na Slovensku máme skvelé miesta – či už je to Bratislava, Košice, Banská Štiavnica či Levoča. A potom sú tu také miesta, ktoré priťahujú milióny turistov zo zahraničia a medzi ne patria aj Vysoké Tatry, ktoré sú na jeseň skutočne krásne. Pozrite sa, ako vyzerajú zhora.

Amsterdam

Amsterdam prezývajú aj Benátky severu, zaslúži si však oveľa viac. Už len vďaka tomu, že tu nájdete viac ako stovku rôznych múzeí a galérií, ktoré ukrývajú diela napríklad od van Gogha, Rubensa či iných holandských velikánov. Veľkým lákadlom sú aj coffeeshopy či kvetinové trhy. A vlastne všetko, čo uvidíte v tomto videu.

Leave a Comment