Úspech a podnikanie

9 dôvodov, prečo ste neuspeli na pohovore

Každý absolvoval neúspešný pohovor. Namiesto toho, aby ste sa opustili a zjedli kýbeľ zmrzliny pri Titanicu, berte to triezvo. Aj keď ste neuspeli na pohovore, ktorý rozhodoval získaní vašej vysnívanej pozície, príde ďalšia šanca. Preto by ste mali urobiť maximum preto, aby ste sa poučili z chýb, ktoré ste urobili

1. Boli ste vhodne oblečená?

Nemyslite si, že personalistov zaujímajú iba vaše schopnosti. Aby ste uspeli, musíte urobiť dobrý dojem a to znamená – vhodné oblečenie, vhodný make up a aj parfém.

2. Nemeškali ste na pohovor?

Hovorí sa, že dochvíľnosť je výsada kráľov. A my to môžeme pokojne upraviť na „dochvíľnosť je výsadou úspešných uchádzačov o prácu“.

shutterstock_111780053

3. Sršal z vás nefalšovaný záujem o prácu vo firme?

Niekedy uspejú na pohovore uchádzači, ktorí majú nefalšovaný záujem na úkor tých skúsenejších, ale chladnejších a nezapálených pre prácu.

4. Našli ste si informácie o spoločnosti?

Keď sa niekam hlásite, čím viac o firme viete, tým lepšie – nestačí poznať len názov a sídlo, ale aj to, akých klientov má, správy z médií a aj to, čím sa zaoberá.

5. Boli ste pripravená na pohovor?

Vždy sa pripravte na pohovor tak, aby vás žiadna otázka nezaskočila. A keď vás zaskočí, nedajte to na sebe poznať.

6. Spomenuli ste aspoň 5 dôvodov, prečo by vás mali prijať?

Vy viete, prečo by ste mali uspieť, no personalista to z vášho životopisu nemusí vyčítať. Preto tieto dôvody obsiahnite počas vášho stretnutia.

7. Snažili ste sa naladiť na spoločnú pozitívnu vlnu s personalistom?

Veľa z nás pokladá HR manažérov za stroje, ktoré nemajú žiadne sympatie, ale ak si ľudsky rozumiete a ste na jednej vlne, máte bonusové body.

8. Boli ste dostatočne sebavedomá bez toho, aby z vás sršala arogancia?

Sebavedomie je dobré, arogancia je zlá. Preto si dajte pozor na to, ako pôsobíte.

9. Dali ste na konci pohovoru jasne najavo, že naozaj máte záujem o prácu?

Aj keď ste prejavili na začiatku záujem o túto pozíciu, po pohovore sa môžu karty zmeniť, preto by ste mali dať jasne najavo, že o prácu máte stále záujem a budete sa tešiť na ďalšiu spoluprácu.

Leave a Comment