Komerčné články

Ako to je s tabletkami na chudnutie

Téma chudnutia nikdy neprestane byť aktuálnou, no v posledných rokoch zažíva obrovský boom. Takmer každý, kto chodí do fitness centra si už prečítal niekoľko článkov o zdravom životnom štýle, a keď dôjde reč na to, čo robíte správne a čo nie, narazíte na množstvo protichodných rád a rečí. Pretože každý má tú svoju pravdu a nemieni sa jej vzdať. Aká je teda pravda o tabletkách na chudnutie, pomáhajú či nie?

shutterstock_178005374

Sú tabletky na chudnutie účinné?

Dôležité si je uvedomiť, že tabletky na chudnutie nefungujú na princípe, že ich denne zjete za hrsť, sadnete si ku telke, budete jesť čipsy a zároveň zhadzovať kilá. Mnoho ľudí si myslí, že takéto tabletky urobia všetku robotu za vás, ale to je najčastejší omyl. Tabletky vám s chudnutím iba pomôžu, aj preto sa volajú „doplnok výživy“ – zrýchlia váš metabolizmus, znížia vám chuť do jedla, takže už žiadne nočné nájazdy na chladničku a pomôžu lepšie spaľovať energiu. Ten najdôležitejšie je už na vás a nezáleží na tom, či budete piť zelenú kávu na chudnutie alebo jesť tabletky na chudnutie, musíte tomu pomôcť. Ako?

Cvičte a zmeňte si jedálniček

Aby ste naozaj začali chudnúť, musíte dodržiavať základné pravidlo – musíte spáliť viac energie, ako jej za deň prijmete vo forme jedla. To je to najdôležitejšie pravidlo, na ktoré musíte myslieť stále. Aj preto je pre vás lepšie, keď prijmete menej kalórií ako doteraz, a to znamená zmenu jedálnička. Nemusíte sa úplne obmedzovať, no najdôležitejšie je znížiť príjem sacharidov. A samozrejme začať sa hýbať, nezáleží na tom, ako budete cvičiť – posilňovňa, bazén, tanec, turistika či bicyklovanie – dôležité je, aby ste zvýšili svoje pohybové aktivity. A buďte opatrný v tom, čo vám kto povie. Počuli ste, že kyselina hyaluronová je super? Áno, je, ale nie na chudnutie, zbaví vás vrások. Aj preto si nájdite relevantné zdroje informácií.

Leave a Comment