Praktické tipy

Zdravotné problémy, ktoré na vás striehnu doma

Aj keď si myslíte, že vaša domácnosť je absolútne dokonalá, aj tak sa môžu nájsť nedostatky, ktoré vám ničia zdravie. Myslíte si, že vaša domácnosť nepôsobí na vaše zdravie negatívne? Presvedčíme vás o tom, že áno.

shutterstock_135092687

Volíte si nepohodlné sedenie

Vnímate v poslednej dobe častejšie bolesti v oblasti chrbta? Pravdepodobne to bude spôsobené tým, že si vyberáte nesprávny nábytok. Zlé kreslá, sedacie súpravy alebo tvrdé stoličky spôsobujú veľké bolesti. Ak máte možnosť, radšej sa natiahnite, pocvičťte si aspoň pár minút. Dlhodobé sedenie na stoličkách alebo na sedačkách vás môže zaviesť na pohotovosť, kde sa budete sťažovať na bolesti chrbtice.

Príliš vysoké teploty

Cez zimné mesiace je viac než isté, že kúrenie bude bežať naplno. Nemyslíte si však, že nadmerné kúrenie môže uškodiť vášmu zdraviu? Udržiavajte doma stabilnú teplotu. Nadmerné teploty ( nad 25ºC ) budú vysušovať vašu sliznicu. Dýchanie sa vám výrazne skomplikuje a vy sa budete cítiť malátne. Čerstvý vzduch je základom príjemného dýchania. Myslite na to a vetrajte v pravidelných intervaloch.

Nepríjemný elektrosmog

Za elektrosmog je považované elektromagnetické vlnenie, ktoré je umelo vyrobené. Nie je prírodného charakteru. Znečistenie elektrinou spôsobuje bolesti hlavy, nesústredenosť, problémy so štítnou žľazou a zvyšuje riziko infekcie. O zraku ani nehovoriac. Počítače, televízory a mobily sú škodlivým spoločníkom. Myslite na to.

Leave a Comment