Móda a krása Zdravie

Domáce prípravky na suché vlasy

Ďalší problém, ktorý trápi ženskú korunku krásy. Akonáhle zbadáte, že vaše vlasy strácajú život a sú čoraz suchšie, snažte sa zakročiť. Ak sa nevyznáte v šampónoch na vlasy, skúste si vyrobiť domáci prípravok, ktorý vám pomôže so suchými vlasmi. Ktoré potraviny vám pomôžu pomôcť so suchými vlasmi?

shutterstock_141576169

Olivový olej

Blahodárny olivový olej nie je dokonalým pomocníkom len v kuchyni. Dokáže vám pomôcť aj pri problémoch so suchými vlasmi. Potupujte takto: nalejte primerané množstvo olivového oleja do šálky, zohrejete v mikrovlnej rúre, nanesiete na vlasovú pokožku, potierate 5-10 minút, vlasy obalíte do teplého uteráka a necháte 45 minút pôsobiť. Nakoniec vlasy umyjete šampónom, ktorý bude vhodný pre váš typ vlasov.

Pivo

Tento lahodný nápoj vám môže pomôcť so suchými vlasmi. Pivo je známe tým, že môže fungovať aj ako vlasový kondicionér. Proteíny, ktoré sú obsiahnuté v pive, môžu zlepšiť stav vlasových folikul a kutikul. To znamená, že vám pomôžu udržať vaše vlasy hebké a jemné.

Pivo aplikujete jednoducho, a to hneď po umývaní šampónom. Vlasy si ako obvykle umyjete a následne si vylejete rovnomerne pivo na celé vlasy. Vlasy nasiaknuté pivom necháte prirodzene schnúť. Ak by som vám mohla odporučiť pivo naniesť aj pred fénovaním. Dostatočne vaše ochráni pred horúcim vzduchom.

Banán

Táto dobrôtka vám bude tiež nápomocná pri boji so suchými vlasmi. Obsahuje veľké množstvo draslíka a vlákniny, ktoré zabraňujú nadmernému štiepeniu vlasov. Zlepšite si pružnosť vlasov a oživte im prípravkom z banána. Prípravok na suché vlasy si pripravíte takto: Jeden celý zrelý banán si rozpučíte a následne si ho nanesiete blízko korienkov vlasov. Necháte ho približne hodinu pôsobiť a následne opláchnete vlažnou ( nie teplou ) vodou. Ďalšou variantou môže byť mix banána, medu a mandľového oleja.

Leave a Comment