Komerčné články

Zastrešenie pre bazén: Dizajnový prvok, ktorý predĺži, ale aj skvalitní kúpanie v bazéne

Ak vonku zavládne krásne slnečné a teplé počasie, každý myslí len na čo najrýchlejšie sa schladenie a príjemné kúpanie vo svojom bazéne. Pokiaľ máte doma alebo na záhrade vonkajší bazén bez zastrešenia, potom isto dobre viete, čo je to kúpať sa v ňom za každého počasia, deň čo deň čistiť vodu a chrániť ju aj pred prehriatím od silných slnečných lúčov. Nehovoriac o vašom zvýšenom tlaku z toho, aby náhodou do vody nespadlo Vaše dieťa či štvornohý miláčik. Aby ste tomuto predišli, svoj bazén musíte opatriť kvalitným zastrešením.

Zastrešenie bazénu

Problémy, ktoré treba riešiť s bazénom bez zastrešenia

Každý vonkajší záhradný bazén bez zastrešenia prináša pre majiteľa veľa nevýhod. Jednou z nich je neustále znečisťovanie vody viacerými nečistotami (predovšetkým lístím z okolitých stromov, prachom, papierom, trávou, chlpmi z domácich zvierat, hračkami a podobne). Voči takémuto zanášaniu nečistôt do bazéna je potrebné vodu v bazéne chrániť.

Určite viete, že počas krásneho slnečného dňa nie je problém o vyhriatie vody v bazéne len za pomoci slnečných lúčov. Ale čo s vodou počas noci, kedy znova ochladne? Ako vyriešiť tento ďalší problém? Nehovoriac o tom, keď vonku prší a bazén zostal vonku. Kvalita vody v ňom sa po daždi rapídne zhorší. A nakoniec aj to, keď máte doma dieťa (viac detí) alebo domáceho štvornohého miláčika (psa, mačku) a bojíte sa zakaždým, keď sa blížia k bazénu, že padnú do neho. Ako tomuto všetkému účinne predísť?

V prípade, že váš vonkajší bazén nemá zastrešenie, všetky vyššie popísané problémy budú hroziť každý deň respektíve vždy, keď budete využívať svoj bazén (počas letnej kúpacej sezóny alebo aj počas viacerých mesiacov roka, ak máte možnosť celoročného ohrevu vody v bazéne).

Zastrešenie bazénu, výborný a účinný pomocník na všetky problémy

Niet pochýb o tom, že zakrytie bazénu má svoje výhody a opodstatnenie v každej domácnosti. A to platí pre každý vonkajší záhradný bazén, ktorý máte vonku, či už sa jedná o prelivový, laminátový, vypláštený fóliou alebo skimmerový typ. Zhrňme si tie najväčšie výhody, ktoré prináša kvalitné zastrešenie bazénu. Chráni bazén pred ustavičným zanášaním nečistôt do vody (šetrenie peňazí na kúpu chémie na čistenie a času na samotné čistenie), udržiava dobrú kvalitu vody v bazéne (aj po silnejšom daždi), tiež dokáže lepšie udržať teplú vodu (či už počas nočného kúpania alebo vo všeobecnosti sa voda neochladzuje tak rýchlo vďaka kvalitným tepelno-izolačným vlastnostiam zastrešenia). V neposlednom rade zastrešenie bazénu zvyšuje bezpečnosť detí a ostatných domácich miláčikov pred nebezpečnými pádmi do vody (prispieva k vytvoreniu bezpečného miesta  na hranie aj v tesnej blízkosti nakoľko eliminuje pád do vody).

Aké sú dnes najnovšie trendy?

Aj v oblasti zastrešenia pre bazény sa toho veľa zmenilo a dnešný trh ponúka veľké množstvo variant. Je možné si zvoliť napríklad cenovo dostupné zastrešenie Klasik, ktoré dodá každému bazénu črty dizajnového doplnku doma, na záhrade či inom mieste. Alebo možno uprednostniť  skôr oblejšie hrany pred ostrými obrysmi, ktoré ponúka zastrešenie bazénu Dallas. Hľadáte väčší luxus? Ak áno, vsaďte potom na zastrešenie bazénu Casablanca alebo na najmodernejšie prevedenia Casablanca Infinity, Casablanca Infinity Evo respektíve zastrešenie Monaco (Monaco Future). Problémové nie sú ani atypické tvary, či upevnenie na stenu. Finančne výhodnými, s najnovšími trendmi čo sa týka zastrešenia a zakrytia bazénu, sú takzvané sety Quattro (4 v 1), to znamená záhradný bazén, bazénové zastrešenie, technologickú šachtu a všetko potrebné príslušenstvo na prevádzku bazéna.

A čo farebné prevedenie?

V závere je dobré spomenúť, že ani s farebnými odtieňmi dnes nie je problém. Dá sa vybrať si vlastný vzor sfarbenia samotného zastrešenia bazénu. Nemusíte sa báť, že práve nové zastrešenie nebude v línii s prostredím u Vás doma, na záhrade, chate alebo kdekoľvek inde. Špičková kvalita za rozumnú cenu a najnovšie použité technológie nanášania farby pri pestrých farebných prevedeniach zastrešenia bazénov, takto sa dosahuje dlhá životnosť a stálosť farieb. Zostáva už len jedno. Čo najskôr si zadovážiť takéhoto „nemého“ domáceho pomocníka, ktorý je zároveň aj moderným dizajnovým prvkom, pokiaľ ho ešte nemáte a užívať si všetky výhody, ktoré zaručene ponúka.

Leave a Comment