Bývanie Komerčné články Praktické tipy

Štýlové závesné kreslá umocnia váš relax na terase

Ako si záhradné sedenie vychutnať naplno? Doplňte ho o praktické a dizajnové kúsky, ktoré terase vdýchnu nový rozmer. Závesné kreslo sa stane vaším obľúbeným útočiskom a umocní váš zážitok z relaxácie.

Keď vládne pohodlie a štýl

Terasu je možné využiť na čokoľvek. Či sú miestom, kde sa venujete svojim záľubám, grilujete s priateľmi, alebo si užívate kino pod holým nebom, sú vaším útočiskom.

Cítite sa tu pohodlne a vaše srdce poskočí pri každom pohľade na rôzne detaily terasy. Môže ísť o pekný poťah na vankúšoch, moderné záhradné sedeniealebo záplavu kvetov. Čokoľvek, čo vám umožní na terase cítiť sa ako v raji, je v dnešnej dobe moderné. Ako teda terasy pozdvihnúť na celkom inú úroveň?

Nápady na vytvorenie útulného sedenia na terase

Spôsobov je veľa. Ako na to?

Nábytok ako odraz vašej osobnosti

Obklopte sa nábytkom a doplnkami, ktoré sú odrazom vašej osobnosti. Čím neutrálnejší nábytok si vyberiete, tým viac sa môžete pohrať s ostatnými detailmi a meniť štýl terasy podľa aktuálnej nálady a preferencií.

Nábytok pritom ale ostáva rovnaký. V záhradnom prostredí najlepšie vynikne drevený alebo odolnejší a dlhotrvácnejší nábytok z umelého ratanu, ktorý v prírodnom prostredí pôsobí prirodzene.

Vďaka tomu, že je ratan pružný, sedenie na terasuzískava tie najmodernejšie tvary a štruktúry, a tak si k svojej záhradnej sedačke nájdete aj závesné kreslo v ladiacom farebnom odtieni, čím ho ľahko prispôsobíte štýlu terasy i zostave aktuálneho nábytku.

zdroj: freepik

Súkromný kútik

Na žiadnej terase by nemal chýbať aspoň jeden útulný kútik na oddych. Môže to byť sedací vak, záhradné ležadlo, sedačka plná mäkkých vankúšov alebo moderné závesné kreslo.

Skrátka hniezdočko, ktoré si vás pritúli a umožní vám na pár minút zabudnúť na všetky problémy. Myslite na veľkosť tohto priestoru a vaše osobné požiadavky na relax. Kým niekto rád oddychuje v skrčenej polohe, iný si oddych bez vyložených nôh nedokáže ani predstaviť.

Na čo sa budete pri relaxácii pozerať?

Mnohí sa na terasách kocháme okolitou zeleňou alebo kvetinami v črepníkoch. Nasmerujte svoj záhradný nábytok tak, aby ste sa nemuseli pozerať na betónový plot alebo steny okolitých domov. Oči sa potrebujú popásť. Svetelné reťaze vytvoria z terasy romantický priestor, keď sa zvečerí.

Keď dekorujú živly

Oheň a voda sú moderné prvky súčasnej záhrady a terasy. Doprajte si žblnkot solárnej alebo elektrickej záhradnej fontány a nezabudnite priestor doplniť o lampáše alebo ohniská. Plápolajúci oheň vám navodí pocity harmónie v každom ročnom období.

Prečo do dizajnu zapojiť závesné kreslo?

Je veľa dôvodov, prečo by na vašej terase nemalo chýbať závesné hojdacie kreslo. Zlákať vás môže napríklad svojím tvarom, vďaka ktorému máte pocit bezpečia. Kreslo vás objíma z každej strany, a ak ste obklopení mäkkými vankúšmi, vaše pohodlie sa ešte zvyšuje.

Keď kreslo rozhojdáte, dáte rozlet vašim myšlienkam. I samotná textúra kresla prispieva k dobrému dojmu zo záhradného sedenia. Pôsobí prírodne až tropicky, čím navodzuje relaxačnú atmosféru.

Prečítate si na ňom knihu alebo si vypijete čaj, a čo je bonus, môžete si ho kedykoľvek preniesť tam, kde vám to práve vyhovuje. I do tieňa vášho obľúbeného stromu. Závesné kreslo prinesie do vašej záhrady príjemnú a pokojnú atmosféru.

Leave a Comment