Komerčné články Praktické tipy

Aký notebook si vziať na cesty?

Notebooky sa už dnes bežne využívajú v každej vekovej, sociálnej či pracovnej skupine. Zvýšeným dopytom notebookov sa tak prispelo ku širokej kategorizácii vhodných modelov podľa použitia. Dnes svoj notebook nenecháme doma, ale berieme si ho na cesty. Ako nájsť ten najvhodnejší?

Kvalitný ale lacnejší notebook na oddych a dovolenky

Po tomto type siahnu mladí alebo rodiny s deťmi. Ani pri jednej skupine nemožno predpokladať absolútnu bezpečnosť pri presunoch či skladovaní. V aute ani v ubytovacích priestoroch nenájdeme také možnosti, aby sme používali plne vybavený notebook. Vôbec nie s pripojeným príslušenstvom, aké ponúkajú už aj repasované pc so zárukou a rýchlym dodaním, takže meškať by sme nemali!

Repasované notebooky sú lepšou voľbou už len preto, že do predaja sa nedostanú bez predchádzajúcej technickej kontroly. Sú používané, ale plne funkčné, čo ich posúva medzi vyhľadávané modely.

Počas ciest sa spomínané skupiny častejšie presúvajú, ale notebook využívajú len príležitostne. Rozhodujúcim parametrom stále zostáva váha, ideálne do 1,5 kg pri 14“ displeji. V notebooku nedisponujú žiadnymi nevyhnutnými súbormi, využívajú ho pre klasické účely, a tak postačí aj batéria s nižšou výdržou, napr. na 2-3 hodiny. Pri zvýšenej mobilite očakávame aj zmeny v podnebných podmienkach, čo môže narušiť sledovanie obrazu. Vyberajte si teda rozlíšenie s vysokým kontrastom, aby farby nesplývali.

Notebook na pracovné cesty

S mobilitou sa už spája zvýšená ochrana dát, preto prihliadame na odolnú konštrukciu (napr. kovovú), ktorou sa zmierňujú dôsledky pádu. Notebook by mal patriť medzi ultra ľahké a tenké (1 cm) pri trvácnej batérii v prepočte na 5 – 7 hod. Pracovné aktivity si už vyžadujú min. úložisko 500 GB a väčšiu pracovnú obrazovku, teda také pripojenie, aké umožňujú novšie modely. Ide napr. o repasované monitory, ktoré sú primárne určené k počítaču, ale môžete ich prepojiť aj s notebookom, aby sme dosiahli efektný pracovný priestor, odkiaľ riadime všetko z ciest.

Zdroj obrázku: Egoitz Bengoetxea / Shutterstock.com

Leave a Comment