Úspech a podnikanie

Ako si zvýšite svoju produktivitu?

Čas každého človeka je veľmi vzácny a v pracovnom procese to platí dvojnásobne. V skutočnosti je to najcennejší majetok, ktorý máme, pretože si nemôžeme jeho dĺžku svojvoľne regulovať žiadnym spôsobom. Samozrejme, že zdravý životný štýl je jedna vec, ale ani to nie je záruka dlhovekosti. V našom prípade by sme sa najradšej pozreli na efektívne a optimálne využitie času v pracovnom procese, pretože to je najzákladnejšia podmienka, ktorá dokáže celý tento systém veľmi rýchlo zjednodušiť. Ak nemáte dôvod, prečo tieto veci zlepšiť, spomeňte si na svoju rodinu a priateľov, s ktorými budete môcť tráviť oveľa viac času.

Základom je dobrý štart

Veľmi veľa vecí v živote závisí aj od toho, ako si počas svojho dňa nastavíte svoju vlastnú psychiku. Kedy je najlepší čas na takéto veci, ak nie ráno hneď po prebudení. Váš ranný tón a nálada vás budú ovplyvňovať počas celého dňa, pokiaľ samozrejme neplánujete výhru v lotérii, ktorá by zmenila náladu asi každému.

Vyskúšajte preto myslieť pozitívne aj napriek tomu, že je vonku sychravé počasie, uvidíte, že to potom pôjde počas zvyšku dňa oveľa ľahšie. Ak sa vám to osvedčí, urobte si z toho ranný rituál. Budete mať pocit, že máte všetko pod kontrolou a ste schopní pružne reagovať. Takáto rutina by mohla zahŕňať 10 minút meditácie, 15 minút cvičenia alebo jednoduché pitie šálky kávy pred zapnutím počítača v práci. Potom, ako dokončíte tieto ranné zvyklosti, dôležité je mať svoj cieľ, podľa ktorého si môžete zariadiť všetok čas.

Zamerajte sa na tri dôležité faktory

Správny štart do nového dňa vás naladí naozaj veľmi dobre, ale okrem toho sa musíte snažiť aj o dodržiavanie troch základných prvkov zdravého životného štýlu. Je to veľmi dôležité nie len pre vašu produktivitu, ale aj pre celé telo a myseľ. Stačí, aby ste dodržiavali tieto veci:

• optimálny spánok v dĺžke 6,5-7,5 hodín každú noc (pravidelný režim);

• konzumácia ovocia a zeleniny, ktoré sú bohaté na dopamín;

• striedanie intenzity cvičenia, vysoká a nízka záťaž cvikov;

Nezabudnite sa však venovať nie len svojmu telu, ale aj duši. Dokonalá súhra týchto dvoch prvkov je najlepším predpokladom pre fungovanie človeka ako silnej osobnosti, ktorá je schopná zdolávať nejednu prekážku.

Leave a Comment