Zdravie

Zubné implantáty: Aké môžu nastať komplikácie?

Zubný implantát je najideálnejšia zubná náhrada. Zubný implantát má titánový koreň a zavádza sa do čeľuste v mieste pôvodného zuba.

Pri implantácii sa do kosti zavedie titánový valček so závitami, ktorý nahradzuje koreň zuba. Ak ste alergik, možnosťou je aj keramický zubný implantát. Nechá sa to 2-3 mesiace hojiť a pacient nosí zatiaľ provizórny zub, Po 2 mesiacoch sa naskrutkuje protetický pilier (abutmenty) a pripevní sa korunka na implantát. Jedná sa o bezbolestný výkon. Na želanie pacienta môžeme celý zákrok vykonať v analgosedácii alebo celkovej anestézii. 

Mnoho z nás sa ale pýta, aké môžu byť komplikácie pri / po zavedení? Hrozí  napríklad zvýšená krvácavosť alebo opuchy?

Po každom chirurgickom zákroku, môže dôjsť k ľahšiemu krvácanie, môže dôjsť k opuchu. Všetko sa dá tlmiť voľnopredajnými liekmi (Paralen, Brufen). Po zákroku sa pacientom odporúčam kľudový režim. V najlepšom prípade naplánujeme zákrok na piatok, aby mal pacient na zotavenie celý víkend.

Následná starostlivosť o zubný implantát musí byť vždy veľmi dobrá. Všetko vám vysvetlí dentálna hygienička a vykoná nácvik správneho čistenia v našej ordinácii.

Leave a Comment